Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen olyan német kifejezések...

Milyen olyan német kifejezések vannak, amik felhasználhatóak a szóbeli vizsga vita részében? SÜRGŐS! :s

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint "Nem értek egyet veled, mert..." , "Elfogadom a véleményed, de...", "Van benne igazság, de..."


Nagyon szépen köszönöm, ha segítesz :)


2010. nov. 8. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meiner Meinung nach... - véleményem szerint...

(vielleicht) Du hast Recht, aber ich galube... - (talán) igazad van, de úgy gondolom...

Wir einigten uns über diesen Punkt / diese Frage (nicht), weil... Egyetértünk ebben a pontban / kérdésben (vagy nem), mert

Ich akzeptiere deine Meinung, aber... - Elfogadom a véleményed, de...

Ich denke,Ich glaube, Meiner Meinung nach, ... - Úgy gondolom... Ich bin der Meinung, dass... - azon a véleményen vagyok, hogy...

Ich bin in einer anderen Meinung, - más véleményen vagyok

2010. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Te is pénteken mész németből emelt szinten érettségizni? Csak azért kérdem, mert én is... :) :(

2011. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Meiner Erfahrung nach" (tapasztalatim szerint)
2013. jan. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sie haben (wahrscheinlich) recht, aber.."

(Önnek valószínűleg igaza van, de)

2013. jan. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Sajnos) részben nagyon "elméleti" (elvont) dolgokat képesek kérdezni
2013. jan. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!