Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a többi vizsgáh...

Mennyire nehéz a többi vizsgához képest az felsőfokú (német) ÖSD vizsga?

Figyelt kérdés
Mennyivel nehezebb, mint egy középfokú? Ha középfokon vagyok, akkor mennyit kell még gyúrnom a felsőfokra? És a vizsga nemzetközileg illetve hazánkban elfogadott?
2010. dec. 19. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

középfokon voltam ÖSD-n, felsőn nem. Azt tudom, hogy a felsőfokún használhatsz egynyelvű szótárat. A vizsga akkreditált, elfogadott nyelvvizsga.

Szerintem a legjobb ha elmész egy tanárhoz, úgyis ő tudja megmondani hog ymennyi idő mire fel tudsz készülni.

2010. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez nemzetközileg és hazánkban is elfogadott vizsga ez tuti.

én 2 éve felsőztem...hát nem könnyű

abban különbözik a középtől, hogy nagyon durva szókincs kell már hozzá és a kifejezéseidnek 'németesnek' kell lenniük. szóval mindent jól körül kell írni cifra tipikus német kifejezésekkel.

én felkészülni egy német anyanyelvű pasihoz jártam, azzal beszélgettünk. ez a felkészülés szóbelire nagyon jó volt de irásbelire kevés (2 ponttal le is csúsztam róla, csak a szóbeli lett meg)

ja és akkor amikor én vizsgáztam úgy volt, hogy ha nincs meg az egyik fele a vizsgának akkor újra kell menned mindkét részből, és asszem ez csak az ösd-nél van így, eurocode, bme-sen csak azt a felét kell újracsinálnod amelyik nincs meg...ennek szerintem nézz utána mert változhatott 2 év alatt

2010. dec. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az osztrák németnek nagyon "speciális" a kiejtése-

Nem mindenkinek fekszik

2013. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem mennék ÖSD-re
2013. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!