Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet "erőltessem" inkább?

Figyelt kérdés

Már beszélek angolul (szakmai közép és három hónap anglia) és spanyolul (felsőfok és pár év spo-i kinn élés) és már a franciával is elég jól haladok, eddig csak egy 2 hetes nyelvtanfolyamon voltam fro-ban, meg magamtól tanulom a nyelvet pár éve, de idén szeretnék felsőfokig eljutni. szóval ez a három nyelv tuti. szeretek nyelveket tanulni, de nem tudom, erőltessek-e még egy negyediket, vagy inkább ezt a hármat elég lesz fenntartani. szerencsére most olyan munkám lesz, ahol a spanyolt és angolt naponta kell majd használni, szóval nagy gond ezzel sem lesz...viszont ott van az, hogy évekig tanultam németet, de soha nem jutottam oda, hogy használjam is, de könnyű lenne felelveníteni persze...viszont azt is tudom, hogy annyira nem tetszik, a latin nyelvcsaládot szeretem, ezért gondoltam, hogy esetleg, ha elkezdek még egy nyelvet tanulni, olaszt vagy portugált kéne...

ja, és még annyit, hogy egyelőre itthon lakom, még pár évig biztosan szerintem, de ha vhova költöznék, szerintem spanyol vagy angol nyelvterületre mennék, mert barátom nem bírja a németet sem, és a franciát sem...

mit javasoltok? bocs ha hosszú lett:-)


2011. jan. 26. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon adja a német, akkor felejsd el! Úgy is beszélnek egy csomóan németül. Ha meg szükséged lesz rá mégis, akkor fel tudod elvelníteni.


Hát nézd. Egyszerre nem lehet 3 nyelvet fejleszteni. Kettőt is csak akkor, ha minden nap használod. Én a helyedben befejezném a franciát, és ha még akkor is úgy érzem, hogy "ejj de kéne még tudni vagy 20 nyelven beszélni", akkor kezdeném a portugált, mert szerintem spanyul után az pite (bár nem tudok portugálul, csak spanyolul kicsit)


Én úgy vagyok vele, hogy ha nem használom az adott nyelvet akkor eléggé megkopik. 6 éve tanultam németül utoljára, akkor olyan felsőfok alja szintn álltam, de most alig bírok összerakni egy értelmes mondatot. (bár filmnézéssel nincs gond, de az ugye passzív nyelvtudás)

Meg így, hogy nem haszálom az angolt napi beszédre szintén rengeteget felejtettem, és meggondolom, a szórendet, meg minden. Piszok idegesítő, régebben sokkal jobban ment. (bár a felsőfokú rigóutcai szeptemberben így is 95%-os lett. Bibibí:)


Minél több nyelven beszélsz, annál nehezebb szinten tartani őket.

2011. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bőven elég.Angol mindig kell. A német nyelvterületeken meg beszélik az angolt. Ha ráhajtasz még a franciára,akkor nyerő vagy!

Megkérdezném egyébként tőled, hogy mennyire vált hasznodra a spanyol? A lányom azt akarja tanulni az angol mellé a gimiben. Közelharcot vívott az apjával, mert ő a németet erőltetné. De ő kijelentette, hogy utálja és nem hajlandó rá.

2011. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltessétek a németet, ha egy mód van rá beszéld le a férjed a németről, mert ha nem tetszik neki akkor 4 évig csak szenvedni fog, és utálni fogja, amellett meg nem fog soha megtanulni németül, ha nem a saját akaratából csinálja. Akkor azért csinálja, mert muszáj, és sose fogja a sajátjának érezni. (ez a saját tapasztalatom, nekem a franciát nem hagytak tanulni)


Egyébként több mint 250 millióan beszélik a spanyolt világszerte, ha jól tudom. Egy jobb választás lenne, a kínai.

Most magyarországon spanyolost leginkább telefonos ügyfélszolgálatosnak keresnek egyébként, meg tanárnak amennyire tudom. Meg nemzetközi kapcsolatoknál, és szállítmányozási cégeknél, de az kicsit szűkebb piac, oda kell a kapcsolat. Egy spanyol magánóra most minimum 2500ft egy vidéki városban,amit egy középfokú nyelvvizsgás tart. Amikor főiskollás lesz piszok jól jön ez zsebpénznek. Már ha tud, meg akarja, meg szereti, de az odébb van ugye. Nem azon múlik a jövője, hogy milyen nyelvet beszél valaki.

2011. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most keresek/kerestem állást, és eddig csak olyan helyekre hívtak állásinterjúra, ahova kimondottan a spanyol miatt lett volna szükség rám, az volt a kitétel az álláshirdetésnél. Persze ha a németet beszélném, még több esélyem lenne, így viszont kevesebb emberkével kell megküzdeni:-)

Most összejött egy állás, ez is ügyfélszolgálathoz hasonló, de annál komolyabb, és egy multiról van szó, szóval van továbblépési lehetőség.

De a németet tényleg felesleges erőltetni, ha a lányotok nem akarja tanulni. Én 8évig tanultam, emelt óraszámban, első pár évben heti 6-7 órában, és mégsem használtam eddig sokat, mert nem tudtam vele megbarátkozni. Most már azért szeretném, mert tetszik nagyon Németo. és Ausztria, de az igaz, hogy ha csak nyaralni megyek, az angolt is megértik...Én amúgy mindig is franciát akartam tanulni, de nálunk nem lehetett választani a suliban sajnos...

2011. jan. 26. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem fogjuk ráerőltetni a németet. Én sváb vagyok elvileg, de utálom a németet. Nem is tanultam meg soha. A nagymamámnak gyerekkoromba is magyarul válaszolgattam. A lányom még csak 8. osztályos de az angol közép már megy neki. Nyáron volt kint Angliában egy ottani középiskolában és imádta. Majd kb. 2 év múlva rágyúrunk a felsőfokra. Elhatározta, hogy spanyolt szeretne tanulni, hát tanulja amit nagyon akar. A nyelvérzéke nagyon jó. A férjemet annyira nem kellett győzködnöm. Mondtam neki, hogy ha nem akarja tanulni a németet akkor úgysem fogja megtanulni és kész! Fejben eldöntötte, hogy nem, akkor nem.
2011. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16:19:


Nálunk itthon ugyanez volt a helyzet, csak olasz-német ellentéttel. Szerintem ha elkezdi a spanyolt, az apja is belátja, hogy szerencsére azt tanul, amit szeret. Én az olasszal simán képes vagyok suli után még órákat foglalkozni itthon. A lányotok is többre egy egy jó spanyollal, mint egy 4 éven keresztül szenvedős némettel. (Amúgy ez a harmadik évem, hogy olaszt tanulok és elég közel állok a középfokhoz, szóval mindenképpen támogassátok a spanyolban :D)

2011. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el, hogy valóban lenne-e időd és energiád egy negyedik nyelvhez! Ha nem szereted a németet, akkor ne kínlódj vele, olyat válassz, amilyet szeretsz! Egy újabb újlatin nyelv már könnyű lesz neked.
2011. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Célszerű az orosz vagy a német lenne, ha nem tetszenek, ne erőltesd őket. Mindenképpen a portugált javaslom az olasz helyett.
2011. jan. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az olaszra azért gondoltam, mert azt is tanultam fél évig a suliban, de elég régen, viszont tetszett. De a portugál sokkal egzotikusabb...A némettel meg az a bajom, hogy annyira sajnálom, azt az elvesztegetett 8 évet...de később is többször neki fogtam, hogy megtanulom, de 1xűen nem áll rá az agyam, a nyelvem...pedig jártam középfokúra felkészítő tanfolyamra is, és én voltam az egyik legkobb ott, akkor, de az életben nem tudom használni...Meg ez már 6 éve volt...Most egyelőre a franciára koncentrálok, mert azt tényleg nagyon meg akarom tanulni, aztán majd meglátjuk...
2011. jan. 27. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!