Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak angol kifejezése...

Hogy tanuljak angol kifejezéseket/szavak?

Figyelt kérdés

Hosszas gondolkodás után elakarok kezdeni rendesen angolt tanulni. Középiskolába járok 1 évet már ismételtem angolt miatt most 2.os vagyok. Múlt évben évégén is alig csúsztam át 2essel angolból, de most félévben megint megbuktam. Hosszas gondolkodás után arra jutottam ez nem mehet tovább így. Elkezdtem tanulni és mindenből viszonylag jól megy, de az angol nem akar menni. A nyelvtannal nincs gond azt megértem, de a szavak tanulásával nagy gondban vagyok. Ma leültem tanulni mivel hétfőre 160db angol kifejezést meg kell tanulni, de fél óra alatt 9 db-ot tudtam megtanulni nagyon kevés és ezeket is csak nagyjából jegyeztem meg. Ti hogy birtok angol szavakat/kifejezéseket tanulni és mennyi időbe telik? Nektek is ilyen nehéz megtanulni a kifejezéseket és a szavakat? Én eddig magolással próbáltam, de nem megy. Addig tanulok egy kifejezést amíg meg nem jegyzem, de nagyon sok idő és csak rövid ideig jegyzem mag max 1 hét és elfelejtem. Megkérdeztem osztálytársaim nekik max a 160db kifejezés 3-4 óra egyszerre nekem ennek a 4szrese.

Hétvégén esetleg lenne időm, de hétköznap másból is kell tanulni. Kérlek segítsetek nagyon nehezemre esik így valamihez kezdenem.


2011. febr. 12. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Én 2oszlopos listába írom őket, és végigmegyek rajtuk sorban, magyarról angolra. Mindig letakarom az angolt, és utána ellenőrzöm, nehogy rosszul maradjon meg. Ez nekem nagyon bejött, klasszikus szótanulási módszer.

Aztán van egy nagyon jó oldal, ahova beírhatod az összes szót, nézheted őket szókártyákon, kikérdez belőlük, van ilyen összekötés, feleletválasztós mindenféle, még játék is. :D Szerintem neked segítene, én azért nem használom sokszor, mert ált. irtózatos mennyiséget kell megtanulni, és lusta vagyok beírni meg gyorsan tanulok. De amikor ezzel tanultam, az még szórakoztató is volt. :)

2011. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hoppá bocs, csak az oldal neve maradt le: [link]
2011. febr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a kártyák tényleg nagyon jók és korrektek az eladók is.

2011. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdd el az elejétől, elolvasod, ismételgeted, néha belenézel, ellenőrzöd magad....pont ahogy az első írta :) Fontos, hogy ne gondolj arra, mennyi van még hátra, és ne nézd az órát! pl. vasárnap délelőtt nekikezdesz, mással ne foglalkozz. Én úgy tudok a legjobban tanulni, ha sétálgatok, és kizárom a külvilágot, fontos, hogy ne figyelj másra, mert az kizökkenthet a tanulásból.

Ha eddig elhanyagoltad a tanulást, akkor eleinte kicsit nehéz rászoktatni magadat a sok tanulásra, de hidd el idővel egyre gyorsabban fog menni. Egyébként gratulálok az elhatározásodhoz és sok sikert kívánok neked :)

2011. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%

Bocs az OFFért, de én ezt nem értem. Az angolt én olyan könnyen megtanulom. Eszem ágában sincs órákat foglalkozni vele mégis megy, mint a karikacsapás. Én csak figyelek a tanórán és itthon csak a házi miatt veszem elő a könyvet. El nem tudom képzelni, hogy nem lehet ezt olyan gyorsan megtanulni.


Szerintem keress magadnak internetes barátokat akikkel angolul beszélsz. Beszélgessetek minnél több dologról és ezzel bővül a szókincsed.

Ami a 160 szót illeti, úgy tanuld, ahogy az előttem szólók írták. Takard le az angol részét és próbáld meg lefordítani.


Régebben én sem voltam jó angolból, de a netes társalgás sokat segített.

2011. febr. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!