Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jack of all trades but master...

Jack of all trades but master of none illetve not the gay coat that makes a gentlemen- ezeket a kifejezéseket a gyakorlatban használja még a brit angol?

Figyelt kérdés
1000 kérdés-1000 válasz írja. Az első jelentése: mindenbe belekontárodó, de semmihez nem értő, a másodiké: nem a ruha teszi az embert.
2011. aug. 12. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
biztos használják, lehet csak nagyon ritkán, vagy "értelmiségi körökben", szóval nem a gettóban, úgy értem :D
2011. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amúgy beírod google-ba és kidob csomót, szóval használják :D
2011. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mindkét választ nagyon szépen köszönöm:) igyexem meggszabadulni a szleng angolomtól meg a US-től.
2011. aug. 12. 12:39
 4/10 A kérdező kommentje:
- 1 db g xD
2011. aug. 12. 12:40
 5/10 anonim ***** válasza:
UUUUH áááááh ezer kérdés... xD De rühelltem, az egész könyvet meg kellett tanulnom és szódolgozatot iratott belőle a tanár. Ezekre a kifejezésekre pedig a mai napig emlékszem. :D De nem nagyon találkoztam Londonban olyannal, aki használta volna, bár nem is illett témába.
2011. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sztem a felsőfokún értékelni fogják ezeket a kifejezéseket, aztán meg majd kialaul a gyakorlatban úgyis. Orvosira megyek, sztem ott nem ez lesz a jellemző.
2011. aug. 12. 13:00
 7/10 anonim ***** válasza:

A masodik az egy argentinai kozmondas, nem angol eredetu.

"makes a gentlemAn" Egy ember.

2011. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 delusion ***** válasza:
Én ezzel a Jack Of All Trades idiómával kb. kétszer találkoztam életem majd' két évtizede alatt. A másodikról már többször hallottam, felsőfokún is előjött talán.
2011. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csuporka22 válasza:
0%
Szerintem a "gay", az homoszexuálist jelent. Aztán meg lehet én vagyok a hülye. de 99% biztos vagyok benne. Hallani meg nem hallottam még, hogy másra is használnák ezt a szót
2016. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%

1. Jack of all trades - pl. Swiss Army Knife



2. not the gay coat that makes a gentlemAn

-

nem a mókás kabát teszi az úriembert

2016. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!