Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le tudná írni, hogy az...

Valaki le tudná írni, hogy az origó alapfokú szóbeli vizsga hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

azt tudom, hogy milyen feladatok vannak(képleírás, szituáció), de hogy mégis a menete milyen a vizsgának?


Esetleg aki volt: milyen képet/szituációt kaptatok?


2011. jún. 3. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem így zajlott:

Bementem, odaadtam a személyimet, "beazonosítottak", hogy én vagyok én. :) Aztán kérték, hogy beszéljek, meséljek kicsit magamról, kérdeztek egy-két dolgot. Aztán kihúztam a képet, nekem egy éttermes kép volt, ahol egy pár ült és éppen rendeltek valamit. Aztán szituáció, ott repülőjegyet kellett telefonon rendelnem bizonyos instrukciók alapján (az rajta volt a lapon), és az egyik vizsgabiztossal folytattam a beszélgetést. Nagyon gyorsan kint voltam, alig 6-8 perc talán (pontosan nem mértem az időt). Elsőre sikerült, egyébként pedig mind a két vizsgabiztos hölgy kedves volt. :) Sok sikert neked!

2011. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.


annyit még meg tudsz írni nekem, hogy miből készültél? könyvcím, stb. és hogy az eredményt aznap megtudtad?

2011. jún. 4. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Írásbelit, szóbelit is csináltam, és ezeket a könyveket használtam:

Némethné Hock Ildikó - Társalgási szituációk, képleírások

Némethné Hock Ildikó - Angol nyelvkönyv kezdőknek (English Express)

Angol alapfokú írásbeli nyelvvizsga könyv - tesztsorok vannak benne.

A szóbeli eredményét szinte azonnal kiírták az ajtóra, de a magnó eredményéhez ki kellett várni a hivatalos időt (3-4 hét).

2011. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Egy hónap múlva megyek, angol alapra, remélem sikerülni fog.

2011. jún. 4. 23:44
 5/10 A kérdező kommentje:

ígérem ez az utolsó kérdésem:


ha jól értelmeztem, akkor 2 nyelvű szótárt lehet használni az írásbeli összes feladatánál?

2011. jún. 4. 23:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, de ne nagyon "szöszölj" vele, mert 60 perc alatt kell az írásbelin a három részfeladatot megcsinálni.

Sok sikert!

2011. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kicsieperke válasza:

Én ma voltam szóbelin és semmi extra nem volt bementem személyi meg köszönés bemutatkoztam.Aztán húztam 2 képet abból az egyiket kell csak kiválasztanod,majd egy szituációt kell húzni. Mielőtt ezeket a feladatokat megcsinálnád van egy kis beszélgetés. Én nekem a családomról kellett beszélnem meg arról h. iskola mellett mit dolgozok,csinálok.

Utána jött a kép,aztán a szituáció. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Az szóbeli eredményt a magnó kivételével aznap megtudod!

2011. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó! köszi szépen a válaszod.leírnád nekem, hogy milyen kép volt (ha alapfokún voltál persze) és hogy milyen szituáció? egyébként te miből készültél fel rá? elsőre mentél? és az írásbeliről tudsz mondani valamit?


köszönöm előre is.

2011. jún. 6. 20:09
 9/10 Maki Törcsi válasza:

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy alapfokúnál témakörök (család, utazás, barátok) nincsenek? tehát plusz feladatban vagy azok csak középnél és felsőnél vannak?

2011. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meglett a vizsga?
2013. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!