Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki le fordítana nekem egy...

Valaki le fordítana nekem egy magyar szöveget angolra?

Figyelt kérdés

Íme a szöveg:


A Tisza-tót látogattuk meg a nyári szünet alatt a családdal. Egy a parthoz közeli kempingben szálltunk meg pár napra. Egész nap fürödtünk a kellemes hőmérsékletű vízben. Szinte csak enni jöttünk ki. A harcsapaprikást nem lehetett kihagyni. Az idő végig a 40 fokot súrolta, úgyhogy nem panaszkodhattunk. Jól éreztem magam.


Ennyi lenne. Angol házi feladat, amit ha nem csinálok meg egyest kapok rá. Elég sürgős lenne. Előre is köszönöm azoknak akik tudnak segíteni.


2011. szept. 6. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
On my holiday I visited lake Tisza with my family. Our accommodation was in a camping near the coast. We swam in the pleasant temperatured water all day. We almost came out to eat only. We couldn't miss the sheatfish soup. The temperature was about 40 C all along, so we didn't have reason to complain. I had a very good time.
2011. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

in a camping ILYEN NINCS...

in a campsite!

2011. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Holnap ezt adom be :D
2011. szept. 7. 18:58
 4/7 anonim ***** válasza:

olyan sincs hogy in campsite......

de olyan van hogy at campsite

2011. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

I used to work in a campsite for a few years...

és úgy látom, nem csak a mi kempingünk "parasztjai" mondták ezt így...

[link]


Most már tényleg érdekelni kezdett, hogy ez csak vmiféle vidéki tájszólás volt-e a környékünkön, de NEM.

Előkaptam az Oxford Collocations Dictionary-t, és bizony IN és ON is kollokál a SITE szóval. Gondolom, ők azért csak tudják, mit adnak nyomtatásba :-D

2011. szept. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
na ez erdekes, most en is tanultam valamit :)szamomra ez egyertelmu volt hogy, de akkor ezek szerint lehet ez is
2011. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további javításokat, de azok már nem kerültek bele a házimba, mert későn jöttek. A lényeg, hogy lett valami amit be tudtam adni. :D
2011. szept. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!