Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Az a jobb ha beszélek magyarul, van egy felsőfokú angol, és egy középfokú orosz nyelvvizsgám?

Vagy ha beszélek magyarul, felsőfokú angol, és középfokú spanyol?


2011. okt. 13. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol akarsz érvényesülni? Dél-Amerikában, vagy a környező szláv országokban? Ennek alapján dönts.
2011. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban vonz, az a jó. Az, hogy mire jó, másodlagos.
2011. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 eléggé más nyelv közül lehet választani :)

amelyik jobban tetszik :)

nehézségben szerintem kb egy szinten vannak, mindkét nyelvet megéri tanulni...

2011. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az orosz benne van a legfontosabb 4 nyelvben (angol, német, francia, orosz), a spanyol nem.
2011. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én angol mellett oroszt tanulok. Amikor Origo nyelvvizsgára mentem, és névsorolvasás és cetliosztás volt mindenki csak tátott szájjal nézett, hogy uhh orosz nyelvvizsga, amikor más az angoljáért küzdött. Úgy érzem sikert arattam.

Nagyon szeretem. Nem kell a történelmi szempontokat figyelembe venni, mert akkor németül és franciául se kellene tanulni. Attól függ milyen területen tanulsz tovább. Ha olaj és gázmérnök, energetikus, közgazdász, tolmács akkor érdemesebb az orosz. A spanyollal nem tudom mit lehet kezdeni, nem ismerem a lehetőségeket, talán a Paula és Paulinát megnézheted eredeti nyelven. Passz. Ha célirányosan olyan nyelvterületen akarsz esetleg dolgozni, vagy sokat utazni arrafelé akkor azt kell tanulni. Azt sem értem, hogy miért tanulnak sokan franciául. Én akkor tanulnék franciát ha csodaszép lennék és topmodell akarnék lenni. Az csak egy divatnyelv, nem sok haszna van.(kivéve ha konkrét céljaid vannak) Oroszul olyan kevesen tudnak jól beszélni. Nagyon nehéz, ragozós, rengeteg kitartás kell hozzá. Hiába tanult valaki 10 évig oroszt, egy kis kihagyás után még két pohár vizet se tud kérni, mert rögtön előjönnek a nemek és a kettőnek megfelelő birtokos ragozás és még egy hátravetett birtokos. És fontos szempont a többi szláv nyelv is. Én annak idején több mint harmincfős egyetemista csoporttal kezdtem, nem akarok számot mondani mennyien maradtunk. És nem a betűk nehezek... Tetszik, hogy Oroszország egy önálló birodalom és nem egy egybesült Európa része. Nagyon szuper anyagokat találok bármilyen témában érthető formában. Milyen érveket mondhatnék még?

Én személyszerint több lehetőséget látok az orosz nyelvben, már csak azért is mert földrajzilag közelebb áll. Utálom a sztereotípiákat, munkanélküliség, alkoholisták magas száma...stb Hát persze, hogy magas a számuk, de a 142 millióhoz képest mi a magas? Több a bűnözés, több az alkoholista és munkanélküli mivel többen is vannak, csak erről megfeledkezünk. Nem hiszem, hogy rosszabb lenne a helyzet mint Magyarország, de vannak orosz témájú kérdések és vannak jó kis válaszok kint élőktől.

Szummázom a mondanivalóim, az angol nyugatra, az orosz keletre biztosít lehetőségeket. Ahol beszélnek spanyolul ott beszélnek angolul is. Ahol beszélnek oroszul ott nem biztos, hogy szeretnek, vagy tudnak beszélni angolul. Egyiptomban jobban preferálják az oroszt mint az angolt, gondoltad volna? És még hány ilyen hely lehet, ki tudja.

2011. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!