Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a 'have been...

Mi a különbség a 'have been in' és a 'have been to' között?

Figyelt kérdés
Melyiket mikor használják? Írnátok 1-1 példát is? Köszönöm!
2011. okt. 20. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a "have been to" a helyes.

A lényege, hogy valahol volt-e már valaki. Megtörtént-e már a beszéd előtt bármikor.


Have you been to England yet? Voltál már Angliában?


Ez nem az ott tartózkodást hangsúlyozza, azért "to"


Pl.


Have you been to India?

Yes, I have. I was /went there last year.

2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és nekik ez a "been"="go"...

Tesztekben (anyanyelvi által összeállított tesztről beszélek) általában "go" van a zárójelben, amikor megfelelő igeidőbe kell tenni. Lásd:

Neither of us ......... (go) to France before.

Magyar anyanyelvű ilyenkor általában (be)-t írna :-)))))


Egyébként tök logikus:

- Have you ever been to any of the Mediterranean countries?

- Yes, I went to Italy two years ago.



"Have been in" amúgy nem csak olyan kifejezésekkel fordul elő, ahol maga a kifejezés a "be in...". Pl I've been in trouble/love/good condition...


Bizony ilyen is előfordulhat:

I've been in Italy. De akkor az "I was in Italy" mondatnak a present perfect megfelelője.


Tehát az a kérdés, hogy "be in", vagy "go to" az igéd, amit használni szeretnél. És a "Have you ever...?" esetében majdnem mindig a "Jártál-e már valaha...?"-ra gondolnak, tehát "been to..." Ezért ezt tanítja minden TK, de ettől függetlenül igenis van olyan, h "been in"

:-)

2011. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Javítom magam..


Have you been to England? Voltál már Angliában?

I have been to England. Már voltam Angliában.


Ekkor nem az érdekel, hogy mikor volt ott, mennyi időre, mi célból...csak hogy volt-eo már vagy sem.



I have been in England for 6 months.

Már hat hónapja Angliában vagyok.



Vagyis hat hónappal ezelőtt érkeztem, és még most is it vagyok.



Első válaszomnál a "Jártál-e már...?" szerkezetre figyeltem, mert sokan azt is "been in" - nel fejezik ki, de az úgy helytelen.


A másodiknál is ott a pont! :)


Első voltam.

2011. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így már tiszta!


Levelezgetek külföldiekkel (nem csak angolokkal) és ők is ejtenek hibákat, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy vajon miért írnak in-t a have you been után ("have you been in my country?").

Nekem többnyire ment a nyelvtan a suliban, de persze kell gyakorolni és ismételni mindig :)

2011. okt. 21. 21:36
 5/6 anonim válasza:
valaki irta hogy a have been to a helyes. NEM!! mindketto lehet helyes kulonbozo beszedhelyzetben, ne irj olyat amiben nem vagy biztos :) have been to - ?Have you ever been to England??? voltal mar (valaha) Angliaban? yes, i have....I have been IN England since 1995. (mar) 1995 ota Angliaban vagyok. I have been in this room for 30 mins. 5 perc ota vagyok ebben a szobaban.
2011. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ja most olvasom hogy aztan kifejtettet a been in-t is sorry
2011. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!