Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc középfokú vizsgán milyen...

Telc középfokú vizsgán milyen szövegről kell beszélnünk?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy egy szövegről kell véleményt alkotnunk, milyen témák várhatóak ezzel kapcsolatban, és pontosan mit kellene mondani? Érvelni/egyetérteni, el kell mondani röviden a tartalmát?

2011. okt. 31. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én Telc szóbelin sikeresen levizsgáztam. Nem kell félni tőle:)

1. Az egyik feladat az, hogy 5 előre megadott (általában minden vizsgán ugyanolyan) téma közül választanak neked egyet vagy te választhatsz és arról kell egy előre megfogalmazott kb 4-5 perces szöveget előadnod.

2. egy hosszabb szöveget adnak, amiről véleményt kell alkotnod és arról kell vitatkoznod a partnereddel aki szintén vizsgázó

3. általában egy programot kell együtt megszerveznetek (pl. egy Bécsi egyetem dékánja érkezik a városba és meg kell szerveznetek az ottartózkodását)

2011. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És mi az az 5 téma?
2011. okt. 31. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!