Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit jártatok magántanárhoz...

Mennyit jártatok magántanárhoz/készületetek nyelvvizsga előtt?

Figyelt kérdés
Július óta heti 2x járok angoltanárhoz. Alapból is jó vagyok belőle, 5ös, csak a nyelvvizsga miatt van a külön tanár. Amúgy 4 éve tanulom a nyelvet. Azt mondta, ő nem ajánlja a decemberi nyelvvizsgát, várjak februárig. Ilyen nehéz lenne? Nem akarok még 3,5 hónapot járni, másra is kell készülnöm, 2 érettségim lesz idén, osztályozóvizsgák, ilyenek. Szeretném most megcsinálni az ECL középszintűjét, de most eléggé megijesztett és nem tudom, mit csináljak. Ti mennyit készültetek előtte? Nagyon nehéz? Mit tanácsoltok nekem? Köszi előre is!
2011. nov. 8. 18:40
 1/7 anonim válasza:
78%
Én 4 évig tanultam angolt általános suliban heti kétszer, utána magántanárnál heti egyszer másfél éven keresztül és nekem így lett meg a középfokú.
2011. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
Ja amúgy azt tudom tanácsolni, hogy listeninget gyakorolj sokat, meg szavakat tanulj. Ne ijedj meg ha a vizsgán lesz több új szó amit nem ismersz, ez mindig így szokott lenni. Amúgy a felsőfokú annyiból különbözik a középfokútól, hogy a felsőfokú igazából már csak szókincs bővítés, mert más nyelvtan nem nagyon van benne. (Első voltam)
2011. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Két hónapig jártam intenzív nyelvkurzusra (heti 5x4 óra - ebben persze volt fél óra szünet...)

ezután egy hónapig magamtól tanultam, nyelvvizsga teszteket töltögettem, filmeket/sorozatokat néztem. Így lett meg. Korábban nem tanultam angolt. (Jelzem, nem is beszélem jól, írásbeli jól megy, beszéd kevésbé, de nekem a papírra volt szükségem a lehető legrövidebb idő alatt :D )

2011. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
suliban 3 éve tanulom,de azt nézhetjük 0 szintnek,külön tanárnál heti 2 óra,és így lett meg 2 év múlva (azért csúsztam fél évet mert akkor érettségiztem 6 tantárgyból és csináltam emelt németet is)
2011. nov. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 2009 márciusában kezdtem el angoltanárhoz járni heti két órában egy éven keresztül. Abszolút a nulláról indultam. Majd a fősulin üzleti angol órákon (ami l.fasz volt) és egy 10 napos nyelvvizsga tréningen szedtem magamra amit még kellett. 2010 augusztusában pár pont választott csak el a sikeres nyelvvizsgától. Idén augusztusban viszont már magasan megvolt mind az írás, mind a szóbeli nyelvvizsga is. Üzleti nyelvvel bővített angol középfok (BGF-es). :) Az elmúlt egy évben magam képeztem. CNN-t néztem, azon kívül minden filmet angol hanggal és magyar szinkronnal. (A magnóhallgatásom 20 elérhető pontból 15 lett!)

2011. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát, végül is bejelentkeztem, most már nincs visszaút. Lesz, ami lesz, max nem sikerül :D
2011. nov. 9. 21:32
 7/7 anonim válasza:
100%
Hát én kivétel vagyok itt úgy látom, nem jártam tanárhoz, igaz hogy 8 éve tanulok angolt, kb 1 héttel nyelvvizsga előtt én is kiírogattam a tételeket, írtam itthon pár levelet :) És sikerült elsőre a nyelvvizsga, egész jól :)
2011. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!