Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy tolmácsnak/fordtónak hány...

Egy tolmácsnak/fordtónak hány nyelven érdemes tudnia?

Figyelt kérdés
3-4 nyelv sok?vagy előny lenne?

2012. máj. 10. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Merthogy talán szívesen lennék tolmács/fordító.és milyen nyelveket?melyikből éri meg?angollal úgy vagyok hogy világnyelv,ezért sokan beszélik.francia biztos jó ugye?az orosz is jó lenne gondolom.úgy hallottam hogy abból hiány van és az különleges.ezek csak példák.egy skandináv nyelven is gondolkodtam.valaki itt írta hogy Mo-n azokat kevesen beszélik.És egy utolsó kérdés:ha kétnyelvű vagyok,akkor aaz egyik nyelvemből lehetek tolmács/fordító (nem a magyarral.remélem értitek)?az jó?
2012. máj. 10. 19:47
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

angol felsőfokon az kötelező. orosz az nagyon jó ötlet, mellé meg egy másik skandináv nyelv kiváló párosítás. egy ritka nyelvvel lehet kevesebb ajánlatot kapnál, viszont ha kapsz, akkor az 2x, 3x-a is lehet egy "mezei" nyelvnél.


csak tanulj szépen.

2012. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Angol mellé, egy latin nyelv, egy szláv, és egy különleges pl. görög.
2017. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6-8 esetleg 10
2017. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 nyelvvel sz=ba se állnak veled
2017. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!