Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol fejlesztése. Hogyan?

Angol fejlesztése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) 9.es gimnazista vagyok, angol előkészítős. Nekem mindig is nehezebben ment a nyelvtanulás, főleg a nyelvtannal vannak problémáim nem a beszéddel. + Nagy mértékű szókincs fejlesztésre lenne szükségem. Kitűztem célnak, hogy 10. végéna középfokú nyelvvizsgát lerakom. Most azt mondják elvileg így az év végére tudnunk kéne a középfokot sokan tudják is de én valahogy az erős alapfok vagy az alap ls a középfok között ingadozok. A nyári szünetben ha van időm tanulnék. Mit tanácsoltok? Szeretnék valami könyvet venni vagy ilyesmi, ami haladós, vagy ami már az alap fok után van. Hallottam a kreatív nyelvtanulásról, az angol haladón gondolkodom, mivel 20 ezer ft v mennyi nemtom h érdemes e megvenni. Nagyon drága dolgokra nincs pénzünk, szóval nem tanárhoz akarok eljárni hanem itthon önállóan tanulni, hogy a középfokút eltudjam érni szavakkal meg minden.

Előre is köszi nektek :)! ♡

15L


2012. máj. 26. 18:58
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi a hibákért
2012. máj. 26. 18:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kreatív csomag NEM éri meg az árát!


Menj be könyvesboltba, és keress olyan nyelvkönyvet, ami egészen középfokra készít és van hozzá hanganyag is!


Aztán attól függően, hogy melyik típusú nyelvvizsgát akarod letenni, érdemes megvenni a célirányosan arra felkészítő könyvet (írásbeli részhez), illetve az 1000 kérdés 1000 válasz könyvet a szóbeli részhez.


Én így kezdenék neki a felkészülésnek.


Egy nyelvtanár

2012. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem megvan pdf-ben és mp3-ban az ECL B2-es angol gyakorlókönyv. Ha kell írj privátot, szívesen elküldöm!:)
2012. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
english grammar in use!! with answers and keys + cd
2012. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Exam-fright killer <- ebből a sorozatból az intermediate jó lesz középfokúhoz. Az 1000 kérdés 1000 válasznál sokkal jobb ez a könyv + egy kicsit drágább, de megéri.
2012. máj. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 év alatt simán fel tudsz készülni egy középfokúra.

Én is idén csináltam meg, és én nem vagyok előkészítős meg stb. sőt év elején még egy mondatot se igazán tudtam összetenni magamtól. Sokat se költöttem, egy könyvet vettem az 1000 kérdés 1000 választ, habár annak is csak a szószedetét tanultam meg. Továbbá a nyelvtannal kapcsolatban tudom ajánlani: [link] nekem teljesen bejött (habár a nyelvtannal volt a kevesebb bajom) 1000 kérdés 1000 válasz jó volt szókincs növelőnek. Mind emellett angol sorozatokat néztem ANGOL felirattal napi 1-et. (soha nem néztem felirat nélkül) most voltam májusba vizsgázni csak szóbelizni és bőven meg lett, a beszélgetés még 90 százalék felett is van! Ja, és nem szakadtam meg a tanulásba, átlagba kb napi 1 órát angoloztam. Hajrá!

2012. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!