Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciát vagy a spanyolt...

A franciát vagy a spanyolt könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 08:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én mind2-t tanulom jelenkeg is azt kell h.mondjam h.nyelvtani szampontból egy szinten van a 2 nyelv,legalábbis én úgy érzem.talán nekem a spanyol egy kicsit logikusabbnak tűnik,de ez lehet h.csak azért van mert ez imádom.a francia néhol egy kicsit olyan mint a német(ragok bonyolultsága,rengeteg állandósult szókapcsolat,kifejezés)de ha van hozzá érzéked ez se vészes.a kiejtés sztem a spanyolban könnyebb.a franciánál azt a bizonyos orrhangot mgetnaulni idő/sok gyakorlás kérdése.ja és ha már bezséled az egyiket a másik megtanulása nagyon könnyen megy.-)
2008. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Valahol olvastam hogy a spanyol a legkönnyebben megtanulható nyelv, az angol is csak utána következik. A francia nem volt a listában.
2008. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt tanultam egy ideig, a spanyol sokkal könnyebb szerintem.
2008. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
A spanyol a könnyebb. Ráadásul ha beszélsz spanyolul, gyerekjáték megtanulni nemcsak franciául, de olaszul és portugálul is.
2008. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én sulimban választani kell a két nyelv között,amit ovábbi 3 évig tanuljuk,én a franciát választottam.A sulimban a jobb jegyek franciából vannak,bár azt hiszem,ez főképp a tanártól függ.Én nemrég szerettem meg a franciát,talán épp a kiejtés miatt,nekem sokkal nagyobb élmény franciául beszélnem és viccesebb is,mint ha a spanyol nyelvet beszélném.Sok más tényező van még, pl.mire kell a nyelv,hol szeretnéd használni,esetleg melyik ország,kultúra vonz jobban(spanyol sorozatok ;-) )...Hallgass a megérzésedre.
2008. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja,a nazális hangok helyes kiejtésének megtanulása nem annyira durva...van,akinek elsőre megy,nekem kb.5 iskolai óra kellett. Remélem nem bánod meg a választást!
2008. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
80%
A spanyol minden szempontból ésszerűbb választás: rengetegen beszélik, az angol után a legpopulárisabb nyelv, a hangzása dallamosabb, szinte magától mászik a füledbe, az írásmódja majdnem ugyanaz mint ahogy ejtjük, és fő nyelvcsoport nyelv, tehát minden erre épül, tényleg utána érdemes komplikáltabb nyelvet tanulni mint pl francia. Az mellesleg borzalmas fonetikájú az írott anyagnak köze sincs ahhoz ahogy ejted, és tényleg tele van frázisokkal amik olyan szósorrendek melyek együtt adnak értelmes jelentést pl J'ai un Ricard (bepiáltam) persze ettől független nagyon érdekes nyelv és tetszik az ország is ami hozzá tartozik, de ha sürgősen nyelvre van szükséged akkor mindenképp spanyol.
2008. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy rohadt sokan beszélik a spanyolt de hol? Csak nem dél-amerikában? Az ottani országok oly szegények mint mi, mit kezdenél te a spanyollal? Akkor már legyen a francia, azzal boldogulhatsz fejlettebb országokban! Kanada, Svájc, Fro. Belgium! De te tudod, talnulj spanyolt és reménykedj, hogy eljön a dél-amerikai országok virágzása.
2008. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem sürgős, igazából csak hobbiból akarom, mert mostanában unatkozom, ez meg könnyen megy:) és mivel latin nyelvet még nem tudok, ezért szeretnék megtanulni valamelyiken... de még gondolkodom az oroszon is...
2008. jún. 29. 21:15
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
A spanyol könnyebb, mint a francia és sokkal könnyebben is érthető. Az összes felsorolt nyelvek közöl pedig az olasz és orosz kiejtés a legtisztább.(Egy nyelvtanár)
2008. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!