Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciát vagy a spanyolt...

A franciát vagy a spanyolt könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 08:38
1 2
 11/17 anonim válasza:
54%
franciát soha nem tanultam, de a spanyol viszonylag könnyű nyelv, ráadásul hasznos, mert azt az olaszok és a portugálok is megértik.
2008. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Természetesen, a spanyol. Nálam fellépett a gond, hogy kevertem a spanyolt franciával, és megjártam, hogy a suliba felálltam francia orán és spanyolul kezdtem el beszélni. Nagyon lehet keverni a két nyelvet, meg az olaszt is. Elvégre rokon nyelvek vagyis egy nyelvcsaládba tartoznak, nem csoda, hogy ennyire hasonlitanak egymásra.
2008. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
spanyol...az olasznál is sokkal könnyebb, nekem nem is ment a spanyol után, mert kevertem. a francia pedgi kiejtésben sokkal nehezebb
2009. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt tanulom, mellette még angolt is, és sosem kevertem. :D Nem tudom, nektek hogy sikerült, annyira azért nem hasonlóak.

Amúgy a spanyol könnyebb. Bár nyelvtanban hasonlítanak valamennyire, de a spanyol logikusabb, könnyebben megjegyezhető. Na meg a kiejtés... A franciával megszenvedtem, mire sikerült rendesen kiejtenem, a spanyolra csak rá kell érezni, és mennyi fog. Olyan fülbemászó és dallamos. :) De nekem tetszik mindkettő.

2010. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én spanyolul tudok:)Szerintem nem olyan nehéz nyelv, ha rendesen tanulod elég hamar elsajátítható középszinten:)

A franciával kapcsolatba nem tudok nyilatkozni, de az egyik barátnőm, aki tanulta mind2 nyelvet azt mondta, hogy neki kb. ugyanolyan nehezen ment az elsajátítás, de természetesen nyelvérzék függő és persze az is számít "mennyire van füled" az adott nyelvhez:)Mindenesetre én a spanyolt ajánlom.

2010. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
ha magyar vagy akk a spanyolt
2010. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
nyelvvfüggő. nekem is választanom kellett 3 éve, a spanyol-német-francia-finn-orosz közül. én a spanyolt választottam. nagyon szeretem, de egy kicsit megbántam, mert a francia jobb lett volna. ez a diplomácia nyelve, az angol után a legfontosabb. Egyik rokonom fejvadász és ő azt mondta, h jó a spanyol, de a francia még jobb.(de a németet ne sajnáljam) szerintem tök jó nyelv a spanyol, nekem sokat segített, h az angolt megértettem.
2010. júl. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!