Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német emelt szintű érettségin...

Német emelt szintű érettségin a levélírásnál kell dátum és/vagy hely, utca, házszám?

Figyelt kérdés
Vagy csak szimplán megszólítás kell és utána mehet a levél tartalma?

2014. ápr. 20. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kell. én nem emelt szinteztem németből, de pl nyelvvizsgán is oda kell ezeket írni. mivel a formátumra is adnak pontot. tudnod kell, hova írod a feladó címét, és hova a címzettet, meg a dátumot. ha hivatalos levélről van szó, a tárgyat is meg kell jelölni.
2014. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy nyelvvizsgán kell.

De érettségin nem voltam benne biztos, mert pl. angol emelt szintű érettségin nem kell.

És ebből feltételezném, hogy akkor németen sem kell, de megnéztem közben egy javítási útmutatóban, hogy hogyan értékelnek levélnél, és ezt találtam:

"Formai jegyek és hangnem

E szemponton belül azt értékeljük, hogy a vizsgázó által létrehozott szöveg

 megfelel-e a levéllel, mint szövegfajtával szemben állított formai követelményeknek,

azaz helyesen tartalmazza-e a dátumot, a megszólítást, az elköszönést és aláírást,"


Azaz dátum kell, hely, utca, házszám nem.

Mindenesetre köszönöm a segítséget! :)

2014. ápr. 20. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én tavaly németből emelt szinten érettségiztem. Már nem emlékszem mindenre, de szerintem én nem írtam utcát meg házszámot. Dátumot írtam, de a többit szerintem nem. Nem vagyok benne biztos, hogy hogyan kell, de azért remélem tudtam egy kicsit segíteni.

Sok sikert! :)

2014. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Mindenképpen!

Az viszont még kérdéses számomra, hogy:

A 2 levél közül az elsőnél fel van tüntetve a feladatlapon, hogy ne felejtsük el a dátumot. Szóval itt így egyértelmű, és érthető is, hogy a javítókulcs miért kéri.

De a második levélnél (amelyiknél választani lehet kettőből, általában az ilyen Leserbrief), ott ez nincs feltüntetve.

Akkor oda valószínűleg nem kell, jól gondolom?

2014. ápr. 26. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátinál csak dátum kell
2015. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!