Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokúhoz milyen...

Angol felsőfokúhoz milyen könyvet ajánlanátok illetve milyen oldalt javasolnátok tanulásnak, autodidakta módon szeretném?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tanuló tehát nem is ismerek nyelvtanárokat már és nem is nagyon tudom megengedni magamnak,hogy egy órás oktatásért fizessek vagy 3-4ezer forintot. Középfokú tudásom van jelenleg, de a szókincsem efölött van.

Filmeket, videókat nyilván angolul hallgatom,de ez nyilván kevés. Valami tanács?



2017. jan. 18. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Valami közepes vagy magasabb színvonalú újságot rendszeresen, mert úgysem úszod meg a divatos kérdéseket, mint a global warming, peak oil, migration, stb.

Valamint az összes elérhető tesztkönyvön végig kéne nyargalni, annak utánanézve, amiről nem tudod, hogy miért az a válasz, ami.

Nem utolsósorban mielőbb eldönteni, melyik nyelvvizsgát tennéd le, és az ahhoz társuló minta feladatsorok, stb. Ez utóbbinál sajnos azért csak jó egy olyan tanerővel beszélgetni, aki az adott vizsgánál rendszeresen vizsgáztat.


Ámbár... ezután elkedvencelem azokat a Gyakoris kijelentéseket, hogy anyanyelvi irodalomtanárokat megszégyenítő szintre el lehet jutni csak a youtube rendszeres látogatásával, és a következő ilyen kérdésnél csak belinkelem. :)

2017. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Telcből tettem le a középfokút egyébként,de a szóbelit meg az Origón. A Telc elég nehéz volt de csak azért mert nagyon kevés idő volt én meg az a lassúbb, gondolkodósabb típus vagyok. A levelem meg túl hosszúra sikeredett,mert nem csak beszélni,de írni is hosszadalmasan szoktam.

Amúgy a yahoo-t, space.com-ot meg a Washington Postot szoktam neten olvasgatni.

2017. jan. 18. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!