Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek azok a nyelvvizsgák,...

Melyek azok a nyelvvizsgák, amik pontot érnek a felvételin? Ezek közül melyik a "legkönnyebb", amit ismeretségi köreitekben a többség abszolválta? (Német, olasz középfok)

Figyelt kérdés
A teszt megy,de a fordítás,szóbeli nem
2010. máj. 6. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden államilag elismert nyelvvizsga ér pluszpontot felvételin.

Németből én ÖSD-n voltam középfokúzni. Nincs fordítás (hiszen egynyelvű nyelvvizsga, de mégis lehet szótárt használni a szóbelihez), a szóbeli nagyon könnyű volt (bár ez függ a vizsgáztatótól is), nekem csak a magnóhallgatást volt nehezebb, de még úgy is megoldottam, hogy mai napig nem tudom, miről volt szó benne.

Amiről még tudok, az az ECL, ahol szintén nincs fordítás, szótár nem használható, de egy kissé talán nehezebb.

A Euro-t nem ajánlom, ha nem megy a fordítás.

A Goethe nehéz, viszont világszerte elismert.

Olaszból sajna nem tudok segíteni :)

2010. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

www.nyak.hu

németből jó még a www.studentweb.hu

itt margtalálod az összes államilag elismert nyelvvizsgát, tudsz szűrni vizsgahely, nyelv, időpont és akár 1- vagy 2nyelvűt..

1nyelvűkön nincs fordítás (Goethe, ÖSD, TELC, ECL, Euro mert abból van 1- és 2nyelvű is) áruk változó, valamivel drágábbak

nézz utána és válassz, csinálj meg 1-2 mintafeladatot, abból látod neked melyik meg jobban

2010. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!
2010. máj. 8. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!