Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet megtanulni folyékonyan angolul beszélni, ha ott élsz köztük?

Figyelt kérdés
PL ha angliában élsz hány év kell ahhoz, h folyékonyan menjen az angol? Én még csak kilencedikes vagyok, de nagybátyám kint él már Amerikában kb 10 éve, és szeretnék majd kimenni hozzá meg minden ... Meghát hallottam, hogy sok velem egyidősek mennek ki angliába nyelvet tanulni egy évre... De hogy? Ilyenkor mi van a sulival? Én is szívesen mennék, de akk a sulival mi lesz?
2010. máj. 24. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja amúgy elfelejtettem írni, de úgy mennyi idő megtanulni, ha nem a nullárol kezded... Tehát nem az h kimész és azt se tudod hogy van angolul az igen ..
2010. máj. 24. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem középiskola után érné meg neked kimenni külföldre, mert akkor meglesz majd az érettségid és egyetem v. fősuli előtt állsz majd.

Ami pedig az időt illeti, attól függ, hogy mit csinálsz majd külföldön, illetve az jócskán elősegíti a tanulásodat, ha CSAK angolul kommunikálsz, meg nem szólasz magyarul!

19/L

2010. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folyékony beszéd elsajátítása: 3-4 hónap. Amúgy a folyékony beszédre való képesség csak a nyelvtudás egyik eleme a sok közül.


Fontos, hogy hiába beszélsz folyékonyan, akcentusod valószínűleg lesz. A legtöbb ember, ha nem egészen kis gyerekkorától használ egy idegen nyelvet, akkor nem képes az akcentus nélküli kiejtésre semennyi gyakorlás után sem.

2010. máj. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most meglepődtem, azthittem több idő kell ehhez ... Amúgy ez az akcentus dolog ugye nem befolyásol abban pl ha odaszeretnék költözni és ott dolgozni? Attól még munkát adnának, nem ?
2010. máj. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!