Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 21 éves vagyok és érdekel a...

21 éves vagyok és érdekel a cukrász szakma. Viszont csak olyan képzést találtam eddig ami fizetős volt (felnőttképzés). Van olyan okj-s képzés, ami 22-23 éves korig költségtérítés mentes? Vagy ha ilyen nincs, akkor melyik képzést érdemes választani?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első OKJ-s szakma 23 éves korig ingyenes...
2010. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt sokan így tudják, de ettől még a valóságban gyakran nincs így (iskolától függ). Ezért kérdeztem, hogy van-e ilyen (ahol ingyenes 23 éves korig a cukrász képzés). Ha tudtok, kérlek írjátok meg! Köszönöm
2010. jan. 4. 20:14
 3/8 anonim válasza:

ahová én jártam középsuliba, volt sütő-cukrász szak...majd érettségi után, aki szeretett volna ebben a szakmában továbbtanulni, maradhatott technikumon:)mivel ha neked van már érettségid, akkor lehet elegendő lenne csak a technikumra menni...de lehet, hogy nem jól tudom...én nem ezen a szakon végeztem:)esetleg így is utána tudsz nézni...:)

remélem segítettem:)

2010. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

előző vagyok...találtam egy-két helyet:

[link] itt a példa a technikusira

[link] itt is írnak cukrász képzést...igaz fizetős...de részletekben is lehet:)

mondjuk az első szakma ingyenes...én is úgy tudom:)

2010. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az első szakma megszerzésekor ingyenes az okj-s képzés,21 éves korodig járhatsz nappalira amik ingyenesek utána már csak estin vagy felnőtt képzésben vehetsz részt amik nem ingyenesek bár ha esetleg munkanélküli vagy akkor a munkanélküli kifizeti bár utólag csak ha jól tudom.
2010. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én Gundelba fogok menni. Március 1-ig lehet jelentkezni és ingyenes az első. =)

[link]

2010. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok, a Gundelba akkor is lehet menni, ha előtte nem vendéglátós suliba jártál? (én pl. sima gimibe)

És "Kérdező" végül hova jelentkeztél? Az hogy tetszik?

Bocsi, hogy válasz helyett csak itt kérdezgetek, de gondolom ez már úgysem aktuális ilyen szempontból neked, nekem viszont most lenne az.

Köszi előre is ^^

2011. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Amennyiben az első OKJ-s képzésed, akkor nagyon sok lehetőség van. Rengeteg iskola alapítványoknak köszönhetően indít esti képzéseket BÁRMELY korosztály számára. Az egyetlen kikötés, hogy ez legyen az első szakmád papíron. OKJ-s persze..

Nagyon jó lehetőség, és minimális díja van: alapítványi hozzájárulást szoktak kérni általában, ami havonta 2000 Ft körül mozog. Én pl jártam az Atalantába 22 évesen, de mivel az első szakmám volt, TELJESEN INGYENES volt.. Csak a második évben vezették be, hogy félévenként 5000 Ft hozzájárulás. (Tudom, hogy a kérdés régi, de mást is érdekelhet a válasz. :) )

2012. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!