Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusra mennyire nehéz...

Erasmusra mennyire nehéz bejutni? Mennyi esélye van annak, hogy valaki többször is mehet?

Figyelt kérdés
Tanárszakos leszek és szeretnék majd menni erasmusra is. Az sosem vonzott, hogy egy egész képzést külföldön végezzek el vagy hogy hosszútávra kiköltözzek, de egy-egy szemeszterre vagy egy évre jó lehet, főleg, hogy nyelvtanárnak fogok tanulni.

2021. jún. 18. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki 2x volt Erasmuson, mindkét alkalommal Németországban, de különböző egyetemen.
2021. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Csak az nem megy, aki nem akar.
2021. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hogy tanárin mekkora jelentkezés van rá (ammennyiben nyelvtanárnak készülsz, lehet nagy), de én a barátnőmmel is meg tudtam oldani, hogy egyszerre menjünk, pedig még csak nem is ugyanarra a karra járunk, csak azonos várost kellett találni.

Általánosságban elmondható, hogy annyira azért nem túl sokan használják ki az erasmus adta lehetőséget, így szerintem emiatt ne aggódj (bár általában van 1 kikötés, pl hogy a tanulmányi átlagod legalább 3,5 legyen, illetve nálunk a tanulmányi átlag alapján döntöttek elsősörban, hogyha 1 helyre túl jelentkezés volt, hogy ki legyen az a 2-4 diák, aki belefér a keretbe). De ha egyedül mész több várost is megjelölhetsz és akkor ilyen gondod sem lesz.

2021. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Több helyre is szívesen mennék, persze megvan az az 1-2 ország, ahová a legszívesebben, meg ami a legelőnyösebb lenne olyan szempontból, hogy az adott ország nyelvét fogom tanítani. Ez Spanyolország és Írország, amúgy Anglia lett volna, csak oda már majd nem mehetek, mert kiléptek az EU-ból. De szóba jöhet Németország, Ausztria, Olaszország, Horvátország, Portugália is, szóval jó pár hely. :D

2021. jún. 19. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sok sikert hozzá. Ha egyedül mész viszonylag könnyen megoldható, ami probléma lehet még, hogy a tantárgyakat mennyire fogadják el. Nekem van ismerősöm, aki egy félévben otthon 0kreditet tudott elismertetni, de úgy érezte, hogy így is megéri. Nekem személy szerint 12kreditet fogadtak el itthon, kint 20at teljesítettem (ennyi a minimum kötelező egy erasmuson). Így én közben itthonra is készültem a tantárgyakból.
2021. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer voltam, különböző egyetemeken. Képzési szintenként 12 hónapra mehetsz maximum. Vagyis egy bsc+msc alatt akár 4 félévet is kint tudsz tölteni.
2021. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!