Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetemisták akik külföldön...

Egyetemisták akik külföldön jártok/jártatok egyetemre, de NEM az adott ország nyelvén (hanem pl angolul) csináljátok/csináltátok a képzést, mennyire tudtatok a helyiekkel ismerkedni?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok hogy elmész pl Németországba mesterre (vagy akár alapra), és valamennyire tudsz is németül, de egy diploma azért necces lenne, ezért mondjuk angolul csinálod. Mennyire tudsz/tudtál a helyiekkel, tehát németekkel ismerkedni, barátkozni? Tehát mondjuk egy társalgási szint (a célország nyelvéből) megvan, de a képzéshez az kevés.


(a fenti nyilván csak egy példa, bármilyen ország lehet, kinek mi volt/van éppen)



2021. aug. 12. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted? Én olaszországban tanultam egy szemesztert angolul, annak ellenére, hogy alap társalgási szinten tudok olaszul, így a helyiekkel, olaszokkal többnyire olaszul is beszéltem.
2021. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 úgy értem hogy gondolom ott is a helyiek többsége az anyanyelvén tanul, míg te egy "közös idegennyelven". Nem a nyelvi korlátokra gondolok, hanem arra hogy más nyelven csináltad a képzést mint a helyiek, gondolom külön órák is voltak ezáltal stb, így mennyire lehet mégis az ottaniakkal, helyiekkel barátkozni, ismerkedni?
2021. aug. 15. 07:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok:

Én Erasmussal voltam, így többnyire más országokból származókkal voltam kapcsolatban, viszont a Covid korlátozások után megindultak a kültéri programok, ahol nagyon sok helyi olasszal találkoztál, ismerkedhettél.

Segítség lehet ebben a koli, ahol ugyebár sok helyi jár és egy szűk közösség van ott, valamint az én esetemben ismerősön keresztül (ők koliban voltak) találkoztam olasz hallgatókkal.

2021. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!