Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Országelhagyás állami félévek...

Országelhagyás állami félévek után?

Figyelt kérdés

Csak hogy értem-e: Tehát ugye a rendelkezés úgy szól, hogy a diploma megszerzésétől számitott 20 évben annyi évet kell ledolgozz, ahány évet állami képzésben eltöltöttél.

Én 3,5 éves alapképzésem után tehát ha 2021 elején végeztem, akkor 2024.felénél már pl mehetnék.

De ha pl úgy döntök, hogy 2023. Szeptemberében elkezdek egy 2 éves képzést, akkor 2025 szeptemberben végzek ugye, akkor innen számít a 2 év. Ez tiszta sor eddig azt hiszem, 2027 felénél jár le.

De ezek külön számítanak ugye? Tehát ha én előbb kimegyek minthogy végeznék a 2 évessel, mondjuk 2024-ben, akkor “csak” a 2 éves képzés egészét kéne visszafizetnem ugye? Illetve kinek kell ilyenkor utalni, milyen szervezetnek?


2023. ápr. 18. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vissza nem fizethetsz semmit. A két képzés után két különböző időpontban jár le a 20 év. Amint letelik, akkor nézik meg, hogy itthon ledolgoztad-e a támogatott időt vagy sem. Ha nem, akkor kifizettetik.
2023. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt a valosagban tenyleg 20 ev utan hajtjak be? Azt hittem akkor nezik pl ha letelepedesit keszitesz vagy barmi ilyesmi, masik orszagban. Ismer valaki ilyet aki kifizette?
2023. ápr. 18. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 20 év után. Még a 20 év senkinek nem telt le.
2023. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!