Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan mehetnek tanulni vagy...

Hogyan mehetnek tanulni vagy estleg dolgozni ki Magyarorszagra?

Figyelt kérdés
Szlovakiai 17eves csaj vagyok de nem nagyon birom mar itt az eletet hogy milyen maskent bannak a szlovakiai magyarokkal.Hogyan erhetnem el azt hogy mehessek ki dolgozni??Ez az almom hogy magyarorszagon elhessek vegre...
2008. febr. 14. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen itt keresel munkát és lakást. Ha találsz, jössz, ennyi. Az Unión belül ott laksz és dolgozol, ahol akarsz. (Kivéve egyes országokat, ahol esetleg korlátozzák a munkavállalást, de ide jöhetsz nyugodtan)

De vigyázz azért az álmaiddal, nehogy nagyot csalódj! Nekem sok szlovákiai magyar ismerősöm/barátom van. Sajnos Ti pont abban a helyzetben vagytok, amelyikben sehol sem az igazi. Itt is, ott is lesznek emberek, akik nem tudnak Téged elfogadni. Szomorú, de így van. Van, aki ott utál, mert magyar vagy, és lesz, aki itt utálni fog, mert neki szlovák leszel. És az ilyennek nem fogod tudni megmagyarázni, hogy Te magyar vagy. Ami igazán szomorú, hogy elég sok ilyen ember van.

Én épp ezért nagyon megértem a határon túl élő magyarokat, tudom, hogy nem könnyű Nektek. Szlováliában magyarok, Magyarországon "szlovákok" vagytok. De ugyanez igaz a romániai magyarokra is. Ott magyarok, itt románok. Legalábbis annak tartják őket.

Ezzel nem a kedvedet akarom elvenni, csak azt szeretném, ha felkészülnél rá, hogy itt sem lesz könnyű. Ha van ehhez elég erőd, akkor hajrá, mert egy dolgot biztosan elérsz vele: a gyerekeid már magyarok lesznek Magyarországon. Neked még nehéz lesz, de talán nekik már könnyebb.

Sok sikert!

2008. febr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Az előző válaszoló vagyok. Egy gyakorlati tanács: nézz körül a határmenti városok termelő gyáraiban; van, ahol úgy vesznek fel határon túliakat, hogy munkásszállást is tudnak biztosítani. Ez már indulásnak jó lehet, aztán itt már próbálkozhatsz mással is, ha már belerázódtál az itteni életbe.
2008. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
1%
Bocsi,de a mieinknek sincs munkájuk.Te csak elvennéd előlük.
2008. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
37%

Ezt a rohadt önzést, előző hozzászóló!

Nézd, minden kezdet nehéz, és nem feltétlenül biztos, hogy olyan környezetbe kerülsz, ahol utálni fognak, sőt lehet, hogy még honfitársakat is találsz, attól függően, hol dolgozol. Azt hallottam rólatok ráadásul, hogy sokkal nőiesebbek vagytok, mint az itteni nők, és ha még háziasabbak is, akkor az élet egyéb területein is sikeres lehetsz :) Csak keményen, sok sikert!

2008. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
63%
"Bocsi,de a mieinknek sincs munkájuk.Te csak elvennéd előlük." remélem tőled veszi el a kiscsaj ha melót kap.
2008. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Gyere nyugodtan Magyarországra, hagyd ott azt a történelem nélküli majmokbolygóját.
2010. jan. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!