Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most kellett volna Magyarorszá...

Most kellett volna Magyarországra beiratkoznom középsuli elsősnek, vagy kikell járnom az itteni kilenc éves alapsulit? HELP

Figyelt kérdés

szóval azvan,h.Szlovákián élek,és itt az alapiskola kilencedikig van.Középsuliba pedig kimegyek tanulni Magyarországra. Ott viszont ugye a kilencedik évfolyam már középsuli.Tehát ha kijárom az itteni kilenc éves alapsulit,amiből még van egy év [ a kilencedik ] ,azután én újra kilencedikes leszek,viszont már középsuli elsős. Lehetséges,h. most kellett volna átiratkoznom Magyarországra,vagy nekem kikell járnom az itteni kilenc éves alapsulit,mivel itt kezdtem el suliba járni? nem tudom :S szerintem nem megoldható,h. abbahagyom az alapiskolát a nyolcadik év végéig,mert énis Szlovákiára járok még,tehát az itteni szabályok vonatkoznak rám.Így a kilencedik kijárása után mehetek csak át.Vagy rosszul tudom?:S

help.köszönöm :S


2009. aug. 28. 22:10
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és ugyanazt fogom tanulni két évig? mivel ha az itteni kilencedik [ alapsuli ] után átmegyek KÖZÉPSULIS kilencedikesnek,akkor lehetséges.nem? :S
2009. aug. 28. 22:13
 2/8 A kérdező kommentje:
nem felesleges az ? :S két évig ugyanazt tanulni
2009. aug. 28. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem fogod ugyan azt tanulni, mert a két iskolarendszer más. Abban viszont megegyeznek, hogy az alap vagyis az általános iskolát be kell fejezni ahhoz,hogy középiskolás lehess. Nem kell az osztályok elnevezésén lovagolni.
2009. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

már átgondoltam,és rájöttem,h. az azt jelentené,h. nem jártam ki az alapot,tehát ki kell járni

köszönöm

2009. aug. 29. 13:03
 5/8 anonim válasza:
Igen ki kell járnod szlovákiában a kilencediket si. Nekem is van olyan barátom aki szlovákiából jött át középiskolában és ő is monda hogy neki is kilenc általánosa van.
2009. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és a középsuliban újra kilencedikes lett?
2009. szept. 2. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,de ennek nincs jelentősége. Ezek csak számok.
2009. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:S hát de elveszik egy évem :S végülis nemérdekes
2009. szept. 2. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!