Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes külföldön diplomát...

Érdemes külföldön diplomát szerezni? Előnnyel indulok, ha külföldön végzem, mintha itt végezném el?

Figyelt kérdés
Angol nyelvterületen van lehetőség ha minden igaz tovább tanulásra,és talán bele vágnék, mert a nyelvtudásomon pl mindenképp több pluszt adna, mint amit itthoni egyetemen sajátítanék el. Meg gondolom munkavállalásnál is kitűnik a külföldi egyetem. Viszont én itthon is jól érzem magam, de ha ebből előnyöm származik( meg amúgy is kaland lenne- meg az eleje nagyon nehéz-), akkor jelentkeznék.
2009. szept. 15. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A nyelvtudásban előny. Azért nem mindegy, hogy melyik egyetemről van szó. Nem azt nézik, hogy külföldi diplomád van-e, ha valami gagyi egyetemen szerzed, akkor kevesebbet ér mint itthon. Valamint a gagyi diplomákat honosítani sem tudod, különbözeti vizsgát kell tenned, nem tudsz továbbtanulni.
2009. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged, ragadd meg! :)

Erasmussal is ki tudsz menni itthonról, de az csak 1 szemeszter. Ha tényleg jó az egyetem, akár kint is kapsz a diplomáddal munkát, és az sokkal több (még a gyakorlati és a kezdő fizu is), mint itthon fizetés.

jelentkezz, azzal nem veszítesz, max pár ezer forintot (postaköltésg, lapok, esetleg a nyelvvizsga ára, de annak úgyis hasznát veszed)

Hova mennél, ha szabad érdeklődni?

2009. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

UK-ba szeretnék.

2009. szept. 18. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Anglián belül? :) Oxford, London Uni, ... ?
2009. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de gyorsan reagáltál. :D

Skóciai egyetemről lenne szó, de még csak tervezgetés. =)

2009. szept. 18. 16:20
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és azért Skóciaira, mert bár Anglia jobb lenen, de van kint 1-2 ember, aki már beszámolt h milyen, hogy mentek a dolgok, és a suli segítőkész meg ilyenek.
2009. szept. 18. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Skóciában éltem én is.. :) Glasgow, Edinbourgh, Falkirk, Stirling, Aberdeen. Ezek közül válogass szerintem :)

ténleg nagyon segítőkészek a skótok.

Előző voltam

2009. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, köszi, segítettél. :) Edinbourgh vagy Aberdeen lesz az azt hiszem. =)
2009. szept. 19. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik egyetemen, sok a gagyi kint is.
2010. szept. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!