Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában milyen tantárgyakat...

Amerikában milyen tantárgyakat tanítanak?

Figyelt kérdés
Ha náluk az Angol tantárgy az, amit mi magyarnak hívunk, és ezen belül van irodalom, akkor az ő tanrendjükben szerepel olyan, hogy Biblia ismeretek? Az angol tanárom azt mondta, erre külön tantárgy van, de már nem emlékszem hogy pontosan hogy mondta...
2009. szept. 24. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Amerikában regnegetg tantárgy fakultatívan megy. Vannak néhány alaptantárgy ami kötelező, gondolom a matek, angol, történelem, stb de pl a kémia, fizika, testnevelés már csak fakultatív. Amerikában pl csak egy állam van, ahol kötelező a testnevelés.
2009. szept. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segítettél...
2009. szept. 24. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a biosz is kötelező, vagy legalábbis régen szinte minden gimis ismerősöm azt csinálta. Egyébként teljesen más az egész órabeosztás, tehát nem is tanulnak minden félévben minden tárgyat, és minden nap ugyanazok vannak. Biblia ismeretek vagyis hittan meg nálunk is van, a legtöbb iskolában már fel lehet venni fakt.-nak és érettségizni is lehet belőle.
2009. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké! vegyük át... engem nem érdekel, hogy itthon mi van, és nem is akarok kimenni amerikába, hogy leérettségizzek hittanból, egyszerűen csak azt akarom tudni, hogy ott szerepel-e a biblia az angol óra (ami nálunk a magyar) keretein belül. Az angol tanárom szerint ezt külön tantárgyban tanítják, és monndta is a tantárgy nevét, de nem jut eszembe. Tudom, hogy nem hittan volt, nem is vallás ismeret, hanem franc tudja mi. Erről kérek információt. Köszönöm
2009. szept. 24. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
nincs benne, erre külön tantárgy van :R.E. vagy Religious education
2009. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 2 ugyanaz csak az első a rövidítés:S
2009. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van, azért írtam a hittant, mert az náluk is külön tárgy. Ugyanúgy, mint nálunk. Én nem is hallottam olyanról, hogy egy tárgy keretein belül tanítanák. Tehát a válasz nem.
2009. szept. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM :D
2009. szept. 25. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:
rohadt amcsik, de jó nekik...
2010. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!