Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kíváncsi lennék milyen Angliáb...

Kíváncsi lennék milyen Angliában tanulni, dolgozni. Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és talán kimennék vendégegyetemistának Angliába, de nem tudom milyen valójában. Melyik városba érdemes menni, milyenek az emberek a hétköznapok, árak, ösztöndíjak, a táj... Ami titeket is érdekelt vagy ami különleges volt, amikor ott jártatok!

Előre is köszönöm az élménybeszámolókat!

22/L


2009. okt. 17. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged, szerintem nagyon érdemes belevágni! Főleg az angol miatt, mert amit itt egy év alatt megtanulsz, az egy életre elég lesz és tökéletes lesz a nyelvtudásod. Én nem mennék Londonba, Birminghambe vagy Manchesterbe közbiztonság nem a legjobb, de Oxford vagy más kisebb város szuper jó helyek. Nem tudom mit akarsz tanulni, de talán még dolgozni is fogsz tudni mellette, ami mondjuk nagyon jót tenne az anyagi helyzetednek. A támogatásokat nem tudom, mert nagyon bonyolult.

Minden jót!

2009. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Londonban voltam, fantasztikus volt az az időszak, bármikor visszamennék.

Az étel és ruha, ha ügyesen vásárolsz, nem drágább, mint itthon.

Ami sokba kerül az a lakásbérlés és az utazás. A közbiztonságról annyit, hogy valóban vigyázni kell (nekem pl. a buszon két mobilom lopták ki egyszerre a táskámból ), de és sosem féltem elmenni sehova egyedül sem, nem sokkal veszélyesebb, mint bármely más nagyváros.

Az angol emberekről nem sokat tudok mondani tekintve, hogy London lakosságának sztem min. a fele külföldi :)

De épp emiatt a sokszínűség miatt szerettem, ott semmi sem ciki, mindenki elfogad úgy ahogy vagy, és ha épp aznap lilászöld hajjal támad kedved sétálni egyet az utcán, hát nyugodtan megteheted, senki rád sem fog nézni emiatt :))

2009. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!