Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatok be a Cambridge...

Hogyan juthatok be a Cambridgere ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Szeretnék Angliába, a Cambridgere járni, és az érdekelne, hogyan lehet oda ösztöndíjat szerezni? a kitűnő átlagért adnak ilyesmit? Nyelvvizsga kell-e ilyenkor, és ha igen, akkor milyen szintű?
2010. jan. 27. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb ha írsz nekik és megkérded milyen lehetőségeik vannak a külföldi diákok számára. Mert az valószínű, hogy nem olyan eséllyes indulsz, mint a hazai diákjaik.
2010. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz nyelvrizsgát esélyed sincs. Nem a vizsga miatt, hanem ha Angliában akarsz tanulni nagyon biztos szinte anyanyelvi angol nyelvtudásra lesz szükséged. Mivel,hogy ott nem oktatnak magyarul.
2010. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi szintű angoltudás alap, hiszen különben hogyan értenéd meg a szakmai órákat? Innentől a nyelvvizsga már csak papírforma, szerintem az alap, hogy felsőfokút kérnek, de szerintem felvételi is van, így azonnal kiderül milyen szinten beszélsz.
2010. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A www.ucas.ac.uk oldalon szerintem mindent megtalálsz, ez egy olyan oldal, mint a felvi. Ösztöndíjra magyar diákoknak általában nem sok lehetőségük van, úgy tudom, ehhez legalább három év kinntartózkodás kell az egyetem megkezdése előtt. Nyelvvizsga biztos, hogy kell és a magyar vizsgákat nem fogadják el, IELTS vagy TOEFL vizsgát kell tenned, de erről az egyetem honlapján biztos van információ. Én úgy tudom, ha az Oxfordra vagy a Cambridge-re jelentkezel, akkor szóbelizned is kell, mert nagyon magas a túljelentkezés. A tandíj az angol egyetemeken 3200 font/év de könnyen lehet, hogy Oxford és Cambridge drágább.

Szóval nem egyszerű a dolog.

2010. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Osztondijjal sehogy... Az csak angol allampolgaroknak vagy legalabb 3 evet itt toltott rezidenseknek jar.


A Cambridge jelenleg egyike a harom legkeresetebb egyetemenek felveteli ratak alapjan (A University College London es az Imperial College mellett). Ranglistak alapjan a legjobb europai egyetem (UCL, Imperial, es az Oxford elott ranglistaktol fuggoen), kutatas mennyisege alapjan meg a masodik (a UCL utan).


A felvetel az A-levels alapjan folyik mely kb a felso szintu erettseginek felel meg. Altalaban harom A-t varnak el vagy AAB-t. Azonban iden a UCL es az Imperial-al egyutt bevezettek az A*AA kategoriat ami kb egy emelt emelt szintnek felel meg ket normal emelt szintel bizonyos kurzusokon... Ezt magyar jegyekre nem tudom hogyan forditjak, de szerintem valami orszagos verseny nyerese vagy top-10be kerules lenditene a felveteliden a nyelvvizsga es kituno eredmenyek melle...


Most ez valoszinuleg elkeseritoen hat, azonban vannak kituno alternativak. Ha erdekel Skocia akkor ott van Edinburgh mely szinten elit egyetemnek szamit es EU-s allampolgaroknak ingyenes oktatas. Szinvonalban nem sokban marad el a top angol egyetemektol.


Ha meg ragaszkodsz Angliahoz akkor ott van legalabb 10 alternativa mely mind elismert nemzetkozi egyetem. A Cambridge (es foleg az Oxford) egyetlen (nagy) elonye ezen egyetemekkel szemben, hogy majdnem egy evezerdes tortenelme van de szinvonalban ma mar nem vezetnek annyival mint korabban (ha egyaltalan vezetnek meg).


Szoval alternativak, hogy ne csak egy lapra tegyel fel mindent (nem teljes vagy kizarolagos lista):

-Oxford

-University College London (UCL)

-Imperial College London (ICL)

-King's College London (KCL)

-Durham

-Bristol

-Edinburgh

-Warwick

-London School of Economics (LSE)

-Manchester


Remelem valamennyit segitettem es sok sikert!

2010. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. :)
2010. jan. 28. 15:58
 7/9 anonim válasza:
95%
Barátnőm és az ő barátja felvételt nyertek a Cambridger-re, barátnöm egy évet járt elte fizikusra, barátja pedig rögtön középsuli utűán ment. Nem tudom pontosan, hogyan kell eliditani a folyamatot,de az biztos, h nem lehetetlen,DE átlagon nagyon felülinek kell lenni. Ki kellett utazniuk egy felvételire, (ők trmészettudományi területben kiváloak, és mivel ott egyben van a képzés elején a biosz-fizika-kémia tanitás, ezért átfogo felvételi volt). Irattak velük egy tesztet, mármint kémia-biosz.. feladatokkal, barátnöm állitása szerint egészen más gondolkodást igényelt, mint amit itthon elsajátitanak a diákok, ezután szóban is volt ugyan ebben a témakörben "beszélgetés". Alapfeltétel, hogy tudj olyan szinten angolul, hogy ugy ülj be az orákra, hogy mindent értesz, legalábbis majdnem mindent, és persze ez a felvételin is kiderül... Barátnöm és a barátja mindketten az ország élvonalában voltak kémiábol, és fizikábol... is, természetesen oktv top három, diákolimpia... A középiskoládban szerintem tudnak neked segiteni, ha erre adod a fejed, illetve föleg abban, h nyerjél ösztöndijat is, különben elég drága lenne a cambridge-on a képzés.. sok sikert
2010. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az utolso elotti valaszolo valaszat kijavitani (nem en voltam) h angliaban lehet osztondijjat kapni. soot kotelezo az iskolaknak ajanlaniuk legalabb egyet az anyagiak alapjan (megkerestek-e a szuleid 10millionak megfelelo angol fontot 20-30,000) es egy masikat a jegyek alapjan (ehhez nem kell kint elned 3 evig). az allami osztondijra is lehet jelentkezni. en is jelentkeztem pedig meg csak ket eve vagyok itt kint, de beirtam oknak h az 1. evben miert nem eltem angliaban (otthon tanultam es eltem) es elfogadtak. szoval ne mondj le rola mert kozel a tandij 90%at fedezheti csak az allami osztondij.
2010. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legutolso valaszolo vagyok. IELTS vizsgat kernek altalaban az egyetemek 6 vagy 6.5 os szinten, de nemelyikuk elfogadja az ESOL Level2 -t is. de kerdezd meg inkabb toluk h milyen szintunek kell lennie a nyelvizsgadnak es melyik intezmenytol. mert nem biztos h otthoniakat elfogadnak.
2010. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!