Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire fel a Gábor Dénes Főiskol...

Mire fel a Gábor Dénes Főiskola ekkora mértékű sarazása?

Figyelt kérdés

Eddig kuncogva olvasgattam itt az olyan féle dialógusokat hogy:

-Jelentkezzek a GDF-re?

-KÉRLEK NE, BÁRMIT CSAK EZT NE!!!!

..és még sok hasonló.

A mulatságon felül azért felmerült bennem a kérdés hogy tényleg ilyen rossz lenne ott az oktatás? Milyen képességekkel gazdagodik az aki ott tanul?

Azt láttam pl. hogy a HVG ranglistán legutolsó, de egyenes választ nem igazán találtam hogy miért.(A szétoltásokon kívül)


Mik a tapasztalatok?



2019. aug. 9. 07:16
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
Hú hát akkor Te nagyon nagy szakembör lehetsz! :) Az állítólagos 16 év tapasztalatoddal ennyire futotta közel 40 évesen, hogy itt éled ki magad? 16 év után erre vered magad, hogy közel 20 éve végeztél az ELTE valamilyen szakán, amióta a komplett IT szakma évente ment át akkora fejlődésen mint előtte 10 évente? Meglepődnél milyen magas pozíciókban dolgoznak tanfolyamos kollégák olyan helyeken, ahol a tapasztalat és a tudás számít, nem pedig az, hogy honnan van papírod 20 év távlatából. Tanfolyamos...
ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
74%

18 évesen kezdtem, az egyetemen mellett dolgoztam. :)


Huh, igaz, az egyetemisták sohasem fejlődnek, csak a tanfolyamosok 🤣


De még nem írtad, hogy mit is végeztél???


Ja igen, tudom, hogy milyen magas poziban vannak. :)


Gondolom téged is olyan feladatokkal bíznak meg, ami messze túlmutat az egyszerű kóder szintjén :)


De most komolyan, hogyan tudnàd elbíràlni olyasvalakinek a munkàjàt, aki messze képzettebb nàlad?

Vagy, ha esetleg bele kellene egy ilyen kódba fejlesztened, mit tennél, hívnàl valakit?

Ez amúgy tényleg érdekelt.

ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
34%

Azt hittem egyértelmű, tanfolyamos iskolában végeztem mérnök info szakon.


Kódba bele kellene fejlesztenem akkor jól írtad, odasétálnék a fejlesztő kollégámhoz akinek ez a munkája és vele beszélnék, hogy oldja meg, ugyanis nem vagyok fejlesztő. Nem, nem helyettem oldja meg a dolgokat, csupán nekem nem feladatom a fejlesztés és nem feladatom érteni hozzá. Bár lehet számodra ez totálisan megdöbbentő, hog az IT szakma nem csak abból áll, hogy fejlesztesz.


"De most komolyan, hogyan tudnàd elbíràlni olyasvalakinek a munkàjàt, aki messze képzettebb nàlad?" - Főnökömnek nincs diplomája, de mégis bírálja a munkám és a kollégáim munkáit is, akik BME, ELTE, Óbudai Egyetem vagy tanfolyamos /én/ iskolában végeztek. Te értékrended szerint messze képzettebbek vagyunk nála és mégis Ő bírálja a mi munkánkat. Ez csak egy papír. 16 év tapasztalattal a hátad mögött azt hittem van már annyi élettapasztalatod ezen a téren, hogy tudd, hogy lehet valaki jó szakember egy érettségivel is aki autodidakta módon elsajátította mesteri szintre a szakmát és lehet segg hülye egy ELTE-n végzett "magasan képzett szakember" is, aki végigtolta kettes átlaggal, de legalább elmondhatja, hogy az ELTE-n végzett.

ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
52%

Te most komolyan azzal érvelsz, hogy a főnököd iskolàzatlan, neked meg van egy megvett "diplomàd", majd szépen lenézed mind az ELTE mind a BME diàkjait, valamint a többi valódi egyetem hallgatóit?


Hàt màr neis haragudj, de inkàbb egy ELTE-n végzett kettes, mind a GDE ötös tanulója.

máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Te csak tudod, hogy mennyire megvett vagy sem. Csak nem kivágtak a 2. félévben aztán ide jársz sírni? Hagyjuk...
máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
62%

Köszönöm kérdésed, nem vàgtak ki 😁


Sokad magammal jó eredménnyel elvégeztük mind az 5 évet.


Hàny év alatt sikerült a GDF?😔

máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
#36 akkor biztos nagyon jó vagy ha 3.5évet 5év alatt végezted el, erre érdemes felvágni 😂 ja biztos MSc-ztél mi? mindjárt jön a duma 😂 akkor meg azt kérdezném, hogy minek? Oktatsz vagy mi? Kivétel nélkül aki MSc-zet ismerőseim közül mind azért mert félt kilépni a munka világába mert elkényeztett kis hisztis IT-s volt és lett is 😂 Tessék mostantól mindenkinek azzal felvágni, hogy jelenleg hol dolgozik nem a tanodai évekről regélni...
máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
52%

Jaja, bizony 5 év, mivel ennyi a teljes képzés időtartama 🤣.

Nem, nem oktatok, kutató vagyok.😁


Valahogyan annyira àtjön az, hogy nem tudtál elvégezni semmi érdemlegeset és igyekszel lenézni azokat akiknek ez sikerült.🙄 Olyan gyerekek, akik az egyetem mellett hozzám hasonlóan dolgoztak.


A jelenlegi munkám nem végezhetném, ha az általad lenézett egyetem nem adta volna meg az ehhez szükséges tudást, amire most szükségem van.


Az IT világában is vannak fokozatok, van amihez elég egy tanfolyam/GDF, van amihez ennél sokkal több kell.


Van aki ösztöndíjjal kerül be és végzi el, van aki meg megveszi, de ez kicsit kínos.😱


Ugyan milyen munkát végezhetnél a te képességeiddel/képzetségeddel.🤔


De ha úgy gondolod, hogy viszonylag magas szinten tudnád művelni a matematikát és ezt a tudást integrálni tudod egy komplex kódba, nos akkor tévedtem, de valami azt súgja, hogy nem te vagy az az ember.


Vajon azok a "hisztisek", mennyit röhöghettek rajtad, miközben előadtad magadat nekik, miszerint te mennyire okos és képzett vagy 😁


Annyira tipikus, nézzük le, ha mi nem vagyunk rá képesek, félrértés ne essék, mindenkiben van némi irígység, én is roppant mód irigylek embereket a tudásuk, vagy egyéb tulajdonságuk miatt, vagy ha adott helyzetben épp jobb volt, vagy jobban ért egy adott területhez.

De úgy érzem, hogy nem te vagy ez az ember.


Szóval, tedd próbára magadat és csináld a kis "hisztisek" után.😁

máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
44%
#36 hát ez nagyon izzadtság szagú lett, nagyon okos lehetsz ha még itt is osztod az észt 😂
máj. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
44%
#38 hát ez nagyon izzadtság szagú lett, nagyon okos lehetsz ha még itt is osztod az észt 😂
máj. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!