Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek autó műszaki...

Hogyan lehetek autó műszaki vizsgáló?

Figyelt kérdés
A terv, hogy le éretségizem és megcsinalja egy szakirányú technikumot. Utána mi a teendő? Hol van autó műszaki vizsgáló képzés?

2020. szept. 25. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A KTI képzi a vizsgabiztosokat tavaly óta. A vírus miatt idén nem indítottak még tanfolyamot.


Az alapképzést kell megcsinálni először. Azt tudni kell, hogy olyan járművet vizsgálhatsz, amilyenre neked van jogosítványod. Ha csak b kategóriás van, akkor csak személyautót vizsgálhatsz. Érdemes megcsinálni több kategóriát is, hogy ne csak egyfélét tudj csinálni.


Kétfeléképpen lehet bekerülni a tanfolyamra.

1. Autószerelő szakma és ebben eltöltött, igazolható 5 év szakmai gyakorlat.

2. Autószerelő szakiránynak megfelelő felsőfokú képzés (pl járműmérnök) és 2 év szakirányú szakmai gyakorlat.


A KTI honlapján fent van a bővebb tájékoztató.


Tehát ez nem az a szakma, amit érettségi után egyből meg lehet csinálni. Legalább 6-7 év kell utána, hogy elkezdhesd a képzést.

2020. szept. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm megtaláltam.

[link]

2020. szept. 25. 14:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja meg van utána néztem, ha jól ertelmeztem a felsőfokú technikum az a főiskola régies elnevezese.

Akkor marad az autószerelő+5év

2020. szept. 25. 14:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont ha technikusira megyek 4+1 akkor 1 ev már bele számít az 5 évben ha midnen igaz és 23 évesen már le tehetem a muszakisztato képzést.
2020. szept. 25. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem baromi unalmas munka.
2020. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked lehet. Szerintem érdekes és jól fizető munka.
2020. szept. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!