Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék jövőre Phd képzésre...

Szeretnék jövőre Phd képzésre menni. Mit érdemes írni az oktatónak, akit témavezetőnek is elfogadnék elsőre? Nyilván az első levélben még csak szeretném felmérni, hogy egyáltalán van-e esélyem menni.

Figyelt kérdés

Érdemes megírni neki miért döntöttem így? Hiszen olyan témám még nincs, amit bárki jóváhagyott volna, csak olyan területem, amiben eltudnám képzelni magam. Gondolom azért erre is érdemes lenne kitérni.

Gondolom érdemes megkérdezni, hogy mit lehet tenni pl. hogy a következő félévben valami pluszt szerezzek hiszen munka mellett is betudnék szállni egy-egy kutatásba. Pl. kérdőívezni vagy hasonlót. Volt, aki ilyenekkel szerzett korábban pluszt. Gondolom az nem rossz pont, ha motivált vagyok.

Valószínű nem sok jelentkező lesz rajtam kívül így talán attól, hogy semmiképp sem férnék az állami keretbe nem kell tartani.



2020. nov. 28. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Írsz neki egy udvarias levelet, bemutatkozol, megírod, hogy milyen elképzeléseid vannak, a véleményét kéred, esetleg tanácsot kérsz, és persze megkérdezed, hogy tudna-e vállalni. Ennyi az egész, nem kell annyira túlbonyolítani. :)
2020. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdemes beleírni, hogy van saját elképzelésem, de még konkrét infó nélkül? Aztán, ha segítőkész akkor kifejteni bővebben és a segítségével csiszolni a témán? Sajnos a meghirdetett témák nem igazán az én világom. Amit pedig kinéztem, azzal nagyon szívesen foglalkoznék komolyabban.
2020. nov. 28. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy vonalakban megírhatod a témádat, aztán valamit reagál rá. Lehet, hogy ad egy másik ötletet, ami szintén tetszeni fog, vagy ezen csiszol még egy kicsit. Vagy csak annyit írsz, hogy mindenképp nála szeretnél PhD-zni, ismered a munkásságát, ajánljon témát. És akkor erre válaszol valamit, és akkor egyezkedtek.


Nekem jelenleg három doktoranduszom van, és év közben rendszeresen kapok ilyen megkereséseket, amennyire tudok, mindegyikre szoktam válaszolni.

2020. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem milyen területen vagy? Mondjuk azóta megtudtam, hogy tényleg 1-2 jelentkező van és nem igazán viszik túlzásba a jelentkezés megbonyolítását. Csak kell két oktatótól ajánló plusz egy témavezető, aki ugye segíti a folyamatot addig is.

Kiderült az is, hogy az első két évben a vizsgáig a tanszéken sem kell sokat lenni.

Szóval a napokban igazítok a téma ötletemen, hogy sikerüljön előre haladni. Talán nem esek pofára attól, hogy nem voltam TDK-n és egyéb pluszokon. Viszont megemlítem, hogy szívesen segítenék bármiben pl. terepi felmérésekben, hogy bekerüljek egy kisebb cikkbe legalább.

2020. nov. 29. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
3: Szerencsés ember, én még egy fél témavezetettnek is orulhetek, közben meg annyi publikaciom van, hogy minden más tudományterületen rég professzor lennék. De így jár az, aki népszerű ostobasagok helyett komoly témákat kutat.
2020. dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem kár személyeskedni. Nyilván én is tudom, hogy nem elméleti fizikára megyek és nem vagyok egy Sheldon Cooper sem, de attól még a saját területem érdekel és próbálok ott boldogulni.
2020. dec. 2. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a hármas válaszadóhoz beszéltem, akinek három doktorandusza van.
2020. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem is megvan a saját problémám a tudományos életben, és a legnagyobb örömmel lemondanék a három doktoranduszról, ha ezek a problémák nem adódtak volna. De úgy gondolom, nem ez az a hely, ahol ezeket a dolgokat meg kell beszélni, inkább a kérdezőnek segítsünk.
2020. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!