Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia-biosz tanár szeretnék...

Kémia-biosz tanár szeretnék lenni, de akkor hová adjam be a jelentkesi lapot?

Figyelt kérdés

Tanítő alapképésre kell beadni,.és közben szakosodni?És utánna mesterképzésre pedagógia szakra kell beadni?Vagy eleve padagógia szakon kell alapképzésre menni?

Nézegettem a felvin,de nem tudok belőle kimenni,hogy akkor most hogyan van a folyamata ennek.


2010. szept. 5. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmész mondjuk biológia alapszakra, a minor szaknál meg a kémiát választod (vagy fordítva). Utána MA-n két szakos tanárira mész.
2010. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Aha.és akkor ez a bölcsészkarokon van általában nem?

pl ELTE-n?!

2010. szept. 5. 21:25
 3/5 A kérdező kommentje:

Én akárhol nézem,alapképzésben csak pedagógia,vagy tanító szakot látok,ilyen hogy biológia tanár,vagy kémia tanár pedig csak mesterképzésben van.

Nem értem.

Valaki írjon már egy konkrét példát légyszi.

2010. szept. 5. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Mind a kémia, mind a biológia a Természettudományi Karon van, tehát ha ezekre felvételizel, a TTK-ra felvételizel. A pedagógiát, és egyéb tanáros tárgyakat természetesen a Bölcsész Karon hallgatod, de attól te még TTK-s leszel. Igen, van ELTE-n, meg Szegeden, Debrecenben, Pécsett, stb....
2010. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
biosz vagy kémia alapszakra kell menned. azt lenyomni tanári szakiránnyal, ez 6 félév, és utána mesterképzés még 4 félév ha jól tudom. de lehet, hogy 5.
2010. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!