Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég a főiskolai végzettség...

Elég a főiskolai végzettség ahhoz, hogy középiskolai kémia tanár legyek?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak az Eszterházy Károly főiskolát, azon elvégezném a Kémia BSc+MSc-t, az nem lenne elég? Ha nem, akkor melyik egyetemet javasoljátok, ami azért nem olyan túlságosan kemény?
2011. júl. 18. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A Bsc nem elég, de írtad az Msc-t is, a kettő együtt (amennyiben az Msc tanári kurzussal együtt vehető fel) elég a középiskolai tanársághoz.

Ahhoz, hogy általános iskolai tanár legyél, elég egy tanári kiegészítős Bsc, ha középiskolában tanítanál, ahhoz már tanári+egyetem kell.

2011. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy az előzőből mennyire igazodtál ki.

Ismerősöm tanárképzőbe fog végezni de úgy tudom ő csak általános iskolában taníthat. Szerintem mindenképp egyetem kell ahhoz. Tanári kiegészítésű bsc és tanári msc kell hozzá.


Legalábbis, hogy ne nézzenek, ki hogy ez csak főiskolát végzett.

2011. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem azért, hogy ne nézzenek ki :-D Azért, mert nem is fogsz találni olyan állásthirdetést, ahol elég lenne középiskolai tanárként egy főiskola, és mindezt azért, mert akinek "csak" főiskolája van, az nem érettségiztethet. Így egy középiskolának nem buli felvenni valakit, hogy az csak részkompetens :-)
2011. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!