Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Később elkezdeni az orvosit?

Később elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne olyan elhelyezkedett orvosokra, akik később, 29-30 év körül döntötték el a pályaválasztást, és jelenleg már szakorvosként dolgoznak… Akinek több év tapasztalata van, megérte? Esetleg van, aki vett fel diákhitelt a félévekre? Tudom, hogy nem sok esély van, hogy látják ezt a kérdést, de hátha…

Más területekről érkezők ítélkező véleményét nem várom, csak szakmabeliekét… :)



#orvosi #30 éves #később elkezdeni
2022. jan. 22. 03:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés itt inkább az, hogy:


- meg bánod-e a halálos ágyadon, hogy kihagytad életed nagy lehetőséget, mert nem mentél el orvosira, mert ha belekezdesz onnantól kezdve az egész életed erről fog szólni.


- az emberek gyógyítása vonz? Az orvos ugyan többet tanul, nagyobb lexikai tudással rendelkezik, de sokszor nem közvetlenül segít a betegnek, hanem elküldi kezelésekre. Akik közvetlenül segítenek az embereknek, és ugyanúgy hivatásuk a gyógyítás, mint az orvosoknak, DE kevesebb tanulással: gyógytornász, gyógymasszőr, ápoló, szülésznő, diabetikus.. csak ugye ezeknél nincs meg az egzisztencia és nem fog kielégíteni, ha Te mindent tudni akarsz az orvoslásról.


- ha csak a Dr. név vonz, ahogy nagyon sok embert, akkor könnyen fel fogod adni.

Én is gondolkoztam orvosin, annak ellenére, hogy az eletkorulmenyeim nem engedik meg. Nem tudnám azt elfogadni, hogy tanuláson kívül semmit nem csinálok 6 évig és valakinek el ke tartania. Már öreg vagyok hozzá :D


Nem akarlak lebeszélni, ezek csak meggondolandó dolgok.

2022. jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül válasz a kérdésre, csak a saját tapasztalataimat szeretném leírni orvostanhallgatóként. Én azt tanácsolom kortól függetlenül, hogy ha valakinek nincs olyan háttere (akár családi támogatás, akár korábbi megtakarítások, akár diákhitel), hogy minimum (!) negyedévig (de inkább végig) maximum hobbiból, alkalmanként vagy nyaranta, zsebpénzért "kelljen" dolgoznia (szóval ne haljon éhen és/vagy váljon hajléktalanná, ha nem dolgozik fixen minden héten x órát), akkor az inkább bele se vágjon. Tudom, hogy vannak itt gyakorin mindenféle csodaemberek, akik teljes munkaidőben dolgoztak orvosi egyetem mellett és így is csúszás nélkül, summa cum laude végeztek, de a realitás az, hogy aki az alap megélhetésért is dolgozni kénytelen egyetem mellett, azoknak a nagy része több évet csúszik, kibukik, újra felvételizik, megint csúszik, passziváltat, újra kibukik, stb. Jobb esetben "csak" egy pár évet csúszik (ami azért egy alapból 6 éves szak esetén szerintem egyáltalán nem mindegy), rosszabb esetben sok év után végleg kibukik és még vissza is kell fizetnie a felhasznált féléveket. 25-30 felett azért szerintem már pláne nem mindegy, hogy az ember elbohóckodik-e 6-8-10 évet az életéből, vagy nem, aztán esetleg még egy több milliós adóssággal a nyakában is végzi, diploma nélkül. Ha viszont megvan a megfelelő háttér ahhoz, hogy a tanuláson kívül ne nagyon kelljen mással foglalkoznod, akkor hajrá.
2022. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!