Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdész képzés , felnőtt...

Erdész képzés , felnőtt oktatás keretében létezik ?

Figyelt kérdés

Érdekelne , hogy létezik e felnőtt oktatás keretében , Erdész képzés , valamint ha igen , akkor hol , hogyan működik - stb ?

Illetve , mai viszonylatban , mennyire lehet elhelyezkedni az Erdész szakmában ?



#Csondor .
2022. máj. 19. 10:27
 1/4 gehdjfztuz válasza:

Igen, levelezőn. Én is arra járok. Érettségi és jogosítvány a követelmény, de az ráér a vizsgáig. 2 év, tavaly szeptemberben kezdtem jővő májusban végzek. Havi 4 nap jelenléti oktatás, 2 iskola 2 gyakorlat. Van nyáron is kötelező 20 nap, de megértőek a munkásemberekel, nem kell végig menni. Emailben küldik az anyagot vagy saját könyvből lehet tanulni. Magad ura vagy nem fogják a kezed.

Én ide járok: [link]

Azt mondták inditanak még ilyen képzés mert sikeres. Ha úgy gondolod szerintem kérdez rá telefon, hogy lesz-e mert nekem is ismerős szólt, nem volt kint a honlapon.

2023. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást , ez igazán nagyszerű lenne számomra .

Nos csupán annyi a probléma , hogy én nem rendelkezek érettségivel , jogosítványom van , de érettségit nem tudok azonnal leakasztani , ahhoz kell minimum 4 év és én pedig jelenleg már 47 éves leszek hamarosan , s nem tudom hogy van e elegendő időm , mind erre .

Azért fel fogom hívni az intézményt szerintem , vagy el keserítenek , vagy örömöt okoznak , ez majd kiderül .

2023. júl. 12. 22:58
 3/4 gehdjfztuz válasza:
Sok helyen van 2 éves esti és levelező képzés is. És nem várják el azt mint egy gimnazistától.
2023. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos én sajnos csak 4 éves érettségire jelentkezhetek .

Két éve elkezdtem egy 2 éves esti tagozatos érettségi felkészítőt , de állítólag egy új rendelet bevezetése miatt , csak azok mehetnek 2 éves estire , akik rendelkeznek nappali tagozaton végzett , valamilyen szakmával . Én jó pár szakmát szereztem , de mindet tanfolyamokon és ezt nem fogadták el , ezért abba kellett hagynom , mert azt mondták a tanáraim hogy úgy sem vizsgázhatok le , ezen feltételek mellett , mert az törvénybe ütköző lenne .

2023. júl. 14. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!