Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kriminálpszichológus szeretnék...

Gertike99 kérdése:

Kriminálpszichológus szeretnék lenni, mit kell hozzá elvégeznem?

Figyelt kérdés
Egyetemre jelentkezés előtt állok, és már rég eldöntöttem, hogy kriminálpszichológus szeretnék lenni. Rengeteget olvastam utána, de végül nem kaptam választ a kérdésemre. Mit kell elvégeznem hozzá? Pszichológia alapképzés, az gondolom kell, de utána hogyan tovább? Felvi.hu-n nézegettem a szakokat, de olyat, hogy kriminálpszichológus nem találtam, ezért vagyok tanácstalan. Előre is köszönöm a segítséget!

2023. febr. 2. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen képzés Magyarországon, ezt már rengeteg hasonló kérdésnél leírták. A saját "kriminálpszichológia" kulcsszavadra kattintva találsz még 4 oldalnyi hasonló kérdést. Itt az egyik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2023. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Itt Magyarországon nincs kriminálpszichológus képzés. De ami hasonló hozzá, az az igazságügyi pszichológus szakképzés, de ahhoz hosszú az út: 3 év alapképzés + 2 év mesterképzés + 4 év felnőtt klinikai szakképzés (ez előfeltétele) + 4 év igazságügyi szakpszichológus képzés. Ez így 13 év és még nem számoltam a módszerspecifikus képzéseket stb. Ez nem csak években sok, de pénzben is. Akinek nincs biztos anyagi háttér, szinte esélytelen. Üdv: egy végzős mesterszakos pszichológus hallgató.
2023. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Ezt még kiegészíteném azzal, hogy a szakképzésbe (mármint a klinikaiba) elég nehéz bejutni, tehát ez sem egybefüggő 13 évet jelent. És közben persze dolgozni is kell valahol, ott pedig simán lehet, hogy úgy érzed, hogy most épp nem férnek bele plusz képzések az idődbe. Úgyhogy nagyon hosszú út ez.
2023. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!