Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok kriminálpszichológiá...

Hol tudok kriminálpszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma, de úgy olvastam, hogy Magyarországon nem indítanak ilyen képzéseket. Esetleg valaki, aki tud valamit, hogy hol tudnék kriminálpszichológiát tanulni annak nagyon megköszönném ha írna. Ha valaki tanult ezen a szakon külföldön, akkor tapasztalatoknak is örülnék.

2021. máj. 25. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Tapsihapsi nevvel nem veszunk komolyan!


Amuyg rendeszeti szerveknel tanulnak de scak ekllo mennyisegut! Google-be beirod és kidobja! Amúgy azt javaslom Menjél a Pedagógiai és pszichológiai szakra Pszichológia szakirány (PPK) és utana ha pszichológus diploma megvan megcsianlod a szakpszichológia szakot és klinikai szakpszichológus leszel pl van szexuálpszicho. meg lehetsz kriminalpszichológus, iylen kepzes van. PPK utan

2021. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
25%
Én is ebben az irányban szeretnék továbbtanulni. Én úgy tervezem, hogy elvégzek egy pszichológia alapszakot, aztán kriminológia mesterképzést. (hogy arra felvegyenek, kellenek jogi tárgyak kreditjei is, de ha ennek tudatában vagy, teljesen megoldható)
2021. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kissé pontatlanul írta le az igazságügyi pszichológus szakképzés menetét, de Magyarországon valóban ez az egyetlen lehetőség. Ehhez pszichológia BA (3 év) + pszichológia MA (2 év) + klinikai pszichológia szakképzés (4 év) + igazságügyi klinikai pszichológia szakképzés (2 év) szükséges, tehát legjobb esetben 11 év. De nem éppen azt csinálják, mint a Gyilkos elmékben, úgyhogy ne úgy képzeld el. A pszichológia BA-val pedig hiába vesznek fel kriminológia MA-ra, nem kriminálpszichológus leszel, hanem kriminológus, ugyanis nem lesz pszichológia diplomád (a BA oklevéllel csak viselkedéselemző leszel, nem pszichológus). Nem azt mondom ezzel, hogy kevesebbet ér vagy bármi hasonló, de összességében elég más.

Külföldi iskolák közül a liverpooli egyetemet szokták javasolni, mert ott van konkrét kriminálpszichológia szak, de sajnos nekem sincs több infóm errő a képzésről.

2021. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy azt hiszed, tok erdekes kejgyilkosokkal fogsz tarsalogni, profilozgatni, sorozatgyilkosokat kergetni, es az elso napodtol kezdve analitikus szemleletmoddal, elsore eltalalni a szelsoseges viselkedes mogott meghuzodo koragyermekkori traumakat, es ezzel egyutt megrenditeni a paciensedet, aki csak most, csak neked nyilt meg. A valosagban 5 ev (mesterszak) utan, de 3 ev alapszak utan is mehetsz nevelotisztnek a bortonbe, de a nyomortelepi, melyszegeny, negy generacioval korabban elcseszodott Lakatos Ronaldokon kivul sok mindenkivel nem fogsz beszelgetni, es ok is csak jot szorakoznak majd rajtad, mert hogy ez a magyar valosag, nem az fbi, a cia, meg a mindhunters.
2021. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
39%

Jaj istenem. Annyira imádom, hogy akárki tesz fel bármikor egy ezzel kapcsolatos kérdést, mindenki egyből azzal jön, hogy "hát ez nem úgy működik mint ahogy azt te elképzelted, bla bla bla". Könyörgöm, feltételezzétek már, hogy a kérdező kompetens annyira, hogy tisztában van azzal, mit takar ez az egész. Szerintem intelligens annyira, hogy be tud ütni 1 szót a googleba, és megnézni mivel foglalkozik egy kriminálpszichológus. Mintha nem lenne jobb dolgotok mint lenézően lehordani és 5 évesnek titulálni egy embert, akiről annyit tudtok, hogy semennyit. Mert ha már egyszer nem tudtok értelmes választ adni a kérdésre, legalább írjatok valamit és növeljétek a válaszaitok számát. Akinek nem inge...


Egyébként én is Liverpoolt hallottam, elvileg ilyen tekintetben jó egyetem. De én sem tudok sokkal többet.

2021. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Elhiszem, hogy tenyleg vannak, akik ezzel szeretnenek foglalkozni es fognak is, de mikor naponta 20 kislany jon oda egyetemi nyiltnapon, hogy hogy lehet valaki kriminalpszichologus... :-) Majd bortonlatogatas utan pityeregve sietnek ki, es mar azt sem tudjak hova tenni, hogy le kell adniuk a telefont... :-)
2021. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nyilvanvaloan tudom, hogy mivel foglalkozik egy kriminalpszichologus es azt is tudom, nem olyan mint a Mindhunterben.
2021. máj. 29. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!