Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakokra érdemes menni...

Bebiebihal kérdése:

Melyik szakokra érdemes menni 2023-ban humán beállítottsággal, ahol még fizetnek is?

Figyelt kérdés
Nyelvekben jó vagyok, és emelt töri, angol érettségim van. Több minden is szóba jöhet, jogász vagy nemzetközi tanulmányokra gondoltam eddig. Ti mit ajánlotok vagy választanátok?

2023. szept. 7. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Kb minden szakon ugyanúgy fizetnek. A max tanulmányi ösztöndíj kb 40-50k havonta de ahhoz magasan legjobb átlagot kell produkálnod. Vagyis ez egyetemfüggő, nem szakfüggő.
2023. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettő jó szak.

Jognál kicsit lassabban fog beindulni a karriered (netto 5 év egyetem + 3 év szakvizsga + egy-két év csúszás megeshet, így összesen kb 10 év a szakvizsgáig eljutni), közgázon viszont jobban el lehet lavírozni már akár BA diplomával is, befejezhető 3,5-4 év alatt.

Viszont ha kitartasz a jog mellett és pl jó ügyvéd leszel, hosszútávon jobban lehet keresni vele.

Összefoglalva: rövidtávon közgázzal keresel jobban, hosszútávon joggal (azt feltételezve, hogy egyaránt jó közgazdász és jogász lennél).

NGG mellé érdemes majd munka mellett levelezőn egy Pénzügy Msc.-t végezni és akkor nyelveket beszélve azzal sem lesz rossz dolgod.

2023. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Előző vagyok:

Annyit javítva, hogy a nemzetközi tanulmányok értelmetlen, véletlen nemzetközi gazdálkodást olvastam.

Jogász vagy közgazdász legyél, minden egyéb bölcsész-nehézségű szak az éhenhalásra elég bért kínál hosszútávon.

2023. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

A jogász ugyanúgy értelmetlen, ha nincsenek kapcsolataid, nem fogsz jól keresni vele. Rengeteg a jogász, ezért nagyon lement ennek a diplomának az értéke. Én inkább valami nyelvszakban gondolkodnék. Magántanárként jól lehet vele keresni, mindig keresett lesz, esetleg multihoz is el tudsz menni vele.

A közgadász sem rossz egyébként.

A jogot és nemzetközi tanulmányokat semminképpen nem ajánlom.

2023. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%

A chatGPT korában nyelvszakra küldenéd!?

Vicces, hogy szerinted a jogászok csórik, de szerinted magántanárként hű de jól lehet keresni nyelvszakkal. Az igazság az, hogy a csóri jogászok nagy része is jobban keres, mint ezek a nyelvszakos tanárok, a nyelvszak a legértelmetlenebb szakok között van. Ha pedig a maszek nyelvoktatás érdekli, amit egyébként a legtöbben nem szeretetből csinálnak, hanem megélhetési gondok miatt, azt nyelvszakos diploma nélkül is csinálhatja...

Hogy jogász túlképzés van, az egy mítosz, valójában sokan elkezdik és sokan végeznek, de kevés jó szaktudású jogász van, aki akar, el tud helyezkedni benne. Bizonyos jogterületeken még az is elmondható, hogy hiány van. Nyilván azok, akik csak a dr cím miatt végezték el és eszük ágában sincs elhelyezkedni a szakmában, vagy kibuktak az egyetemről, azok szidni fogják, de humán beállítottsággal még így is az egyik legpiacképesebb, legszélesebb körben hasznos végzettség.

2023. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 akkor nézd meg az álláshirdetéseket jogászoknak, és a bérezésüket.

A nyelvtanárok igenis magánban jól keresnek, de lassan már a sima tanári fizetés is meghaladja egy átlag jogászét.

2023. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sem értem miért kell belémkötni, válaszoltam a kérdezőnek, nem ellened készültem támadást indítani.
2023. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!