Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetnek így is gyógytornás...

Felvehetnek így is gyógytornász szakra?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, viszont már biológiából és angolból tettem előrehozott érettségit. Angolból emeltet csináltam, viszont biológiából csak közepet. A bioszom épphogy 5ös lett. Egyik egyetem sem kér emelt érettségit bioszból (sem másból) ahova szeretnék jelentkezni, viszont félek, hogy így nem lesz elég a ponthatárhoz. Egyébként jó tanuló vagyok, jó jegyekkel, van nyelvvizsgám is. Fontos lett volna biológiából is emelteznem?
jan. 14. 22:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgáért és emeltért nem kapsz pontot egyszerre, csak az egyikre. Szóval ha 50 pontot kapsz emelt angolra akkor a 30 pontot nem kapod meg a középfokúra, illetve a 40 vagy 50-et a felsőre sem, csak az emeltre kapod a pontot.


Amúgy én is írtam emailt a karnak, csak nekem a törtenelem emelt miatt volt esedékes, az sem számít ott a pontszámításnál, de intézményi pontnál az van, hogy MINDEN emeltre jár +50 pont, szóval arra is megkapom, de érettségi pontba nem számíttathatom be a százalékát csak a többlet pontot kapom meg. Szóval te is megkapod valószínűleg.

máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Oo de hát én úgy tudtam, hogy csak arra az emeltre kapok pontot amit az egyetem előír, én ilyet nem láttam hogy minden emeltre, de az akkor nem lenne rossz, sőt. Biosz emeltnél viszont csak 30 pontot olvastam valahol 50 helyett.

Mindenesetre úgy döntöttem, hogy megcsinálom az emeltet bioszból, aztán lesz ami lesz. Szóbeli meghallgatáson voltam már, abból van többletpontom, +ugye nyelvvizsga/emelttel szeretném kihozni a legjobbat, majd amelyik kedvező mert én már összezavarodtam :D

máj. 4. 00:00
 13/14 anonim ***** válasza:
11.vagyok. Én konkrétan a Szegedi Egyetem gyógytornász szakára vonatkozóan írtam, hogy ott minden emeltre meg lehet kapni +50 pontot egységesen. Azt nem tudom, hogy a többinél Pesten, Debrecenben, Pécsett, Miskolcon ezek hogy vannak, de ha jelölted Szegedet, akkor ott biztosan megkapod az emeltekre az 50 pontot. Ott sem kötelező biológia érettségi, de 2 emelttel jobban jössz ki pontokat illetően, nem 2/3-ozódik, mint egy középnél, ott 2 db emeltre járó 2x50 ponttal ki is maxolod a 100 intézményi pontot. Mindenképp csinálj biosz emeltet akkor is, ha nem Szegedre, hanem máshová mész, a gyógytornász alapból egy elég erőteljesen anatómiás, biológiás szak, az biztos, hogy egy emelttel megalapozod magad oda. És 2 emelttel teljes értékűek az érettségi százalékaid.
máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megjelöltem Szegedet is igen, de második helyen. Elsőnek Pest, de majd az akkor kiderül hogy lesz :)

Biosz emeltet már mindenképp csinálok.

máj. 5. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!