Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2012-től milyen változások...

2012-től milyen változások lesznek a felsőoktatási felvételinél?

Figyelt kérdés

Én olyanokat hallottam hogy 200ról 240re növelik a minimum ponthatárt meg hogy két nyelvből kérnek majd érettségit.

Ezekből mi igaz és ti mit tudtok még a változásokról?

Előre is köszönöm a válaszokat


2010. okt. 23. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

240 pont és két emelt szintű érettségihez akarják kötni!

A két nyelvből érettségit nem tartom valószínűnek, hol hallottad?

Azonkívül lesznek még sokkal durvább változtatások is

2010. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
2 nyelv biztos h nem lesz kötelező, aki szakközépbe jár az alapból csak 1 nyelvet tanul.Egy emelt szint kötelező lesz az biztos
2010. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt a két nyelves dolgot én is csak egy barátomtól hallottam de elégé megrémisztet vele mivel én eddig egész életemben csak egy nyelvet tanultam.

Első válaszoló te milyen durvább dolgokról hallottál még?

2010. okt. 24. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:

500 pontos felvételi rendszer, a pluszpontok csökkennek, az emelt szintű +50 pont lesz. Emelt szintű 2012-ben még biztosan nem lesz kötelező, mert arról előbb kellett volna nyilatkozniuk, ráadásul elég kib@szás lenne pár emberrel, hogy menne harmadikba, majd közlik, hogy mégiscsak tanulj emeltre. Úgy határozzák meg a bevezetést, hogy az akkor középsulit kezdőket érintse.


Röviden:


-500 pont összesen

-kevesebb pluszpontok

-több pont emeltért

2010. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizonyíték:


[link]

2010. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat
2010. okt. 26. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!