Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek rossz döntés...

Szerintetek rossz döntés otthagyni az egyetemet, s egy szakmát kitanulni helyette?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, 5 éves tanárképzésre. Történelem-testnevelés szakra járok, másodévesként. Már-már eljutottam arra a pontra, hogy szívem szerint otthagynám a fenébe. Baromi sok energiát kell belefektetni, ami nem érzem, hogy valaha is megtérül majd, nem is megy valami fényesen. Sajnos nem volt elképzelésem az egyetemről, találomra választottam ki a tanárit. Amit talán tudni érdemes rólam, hogy imádom az autókat, ha van szabadidőm, de akár (nem szép dolog) az egyetemen, előadásokon is autós tartalmakat olvasok. Szóval abba az irányba mennék. De nem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak, amikkel érdemes lehetne élni, ami azért nem jár ekkora teherrel, mint az egyetem.
ápr. 8. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Hol tartasz? Ha már a vége felé, akkor fejezd be. Utána tanulhatsz mást.
ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Történelemtanári diplomával lehetsz mondjuk autós újságíró, gyárthatsz autós tartalmakat, indíthatsz autós youtube/tiktok csatornát, foglalkozhatsz az autózás történetével, kutathatsz társadalmi változásokat, lehet TV-sorozatod stb.


Nekem is egy hasonló, használhatatlan bölcsészdiplomám van, és bár én utóbb elhagytam a szakmát, azért ez is az életemhez tartozik. Volt TV-sorozatom (imdb-n is fent vagyok), írtam cikkeket, tanítottam egyetemen 10+ évig.


A diplomáid közül a tesitanárban rengeteg lehetőség van, indíthatsz csoportos vagy magánedzéseket, csinálhatsz sportkarriert stb.


De persze ha utálod, akkor hagyd ott, és foglalkozz azzal, amit igazán szeretsz.

ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Edzőképzésre még nem gondoltál?


Elvégzed, aztán lehetsz személyi edző, tarthatsz csoportos órákat stb.


Mondjuk a tanári szakok közül szerintem a tesitanáré a legjobb, mert nincs kijavítandó dolgozathalom, nem kell agyonkészülnöd magad másnapra és lyukas óráidban futárkodhatsz is stb.


Ha már másod éves vagy, akkor csak kibírnád valahogy a többit is..


Ha otthagyod, idővel tuti megbánod.


Szakmát még utána is tanulhatsz.

ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!