Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok a gimnáziumok...

Melyek azok a gimnáziumok ahol megengedik a tablet használatot?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy tabletten lehet jegyzetelni vagy ott lehet nézni a tankönyvet/munkafüzetet stb.
ápr. 16. 17:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Budapesten
ápr. 16. 17:52
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok benne biztos, hogy ez olyan kiváló ötlet... Hogy akarsz ábrákat felrajzolni, függvényeket pl.

mi a helyzet, ha a füzetet be kell adni, mondjuk házi ellenőrzés céljából.


én nem nagyon hiszem, hogy bárhol is favorizálnák

ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk utolsó évben volt olyan tanár, aki megengedte, egyébként szerintem sem annyira jó megoldás gimiben. Nálunk sokszor szedték be a füzetet, így szerintem macerás lehet.

De ez inkább tanár és nem iskolafüggő

ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt azért raktam fel a kérdést mert a lányom most 7.es és jövőre gimit kell választania. Nála pl soha nem szedték be a füzetet(legalábbis nem mondta). A másik lányom 9es, de nála se szedték be. Most én arra gondolok ha mondjuk egy tanár megengedi nem valószinű hogy akkor beszedné. Szerintetek van más negatívitása vagy csak ez az egy?
ápr. 16. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Van más is...
ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mi?
ápr. 17. 06:35
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Olyasmire gondolnék, hogy ha adott forrás alapján kellene dolgozni, akkor ő nem csak a kisztott papírhoz fér hozzá, hanem minden letöltött könyvhöz/videóhoz, esetleg az egész nethez, vagy ha papíron számolást kéne gyakorolni, akkor is keresztbe tehet a pedagógus szándékainak. A másik, hogy így egyből ott van nála egy szórakoztatást célzó eszköz, ami miatt lehet, hogy könnyebben elkalandozik az ő és a körülötte ülők figyelme. (Meg szociális feszültséget is kelthet az osztályban, ha neki szabad/lehet és másnak nem...)

Nem feltétlen megoldhatatlan problémák, de az biztos, hogy rendszerszinten kell rájuk kicsit jobban készülni.


A füzetbeszedéssel kapcsolatban: be lehet küldeni a jegyzeteket pdf-ben. (Eddig ez az egyik legmondvacsináltabb probléma a tabletekkel kapcsolatban, amit olvastam. Ennél még az is komolyabb, hogy hogyan tölti nap közben árammal.)

ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem mondom, hogy ilyenekkel nem lehetne találkozni, hisz végül is itt ugyanazok a hangok szólalnak meg, mint az iskolában, de azért itt csupa sárbahúzó vélemény hangzott el. :D Hogy a tablet egyben szórakozást célzó eszköz is... Na és? Majd dolgozatírás közben nekiáll ellenséges tankokat kilőni? Egyébként, ha jól megírta, akár miért is ne? :D Szociális feszültség... A tablet a tizedik a rangsorban, előbb van a limuzinnal iskolába szállítás, az egymillió forintos óra, a divatcikk ruházat, a különtanár, a srilankai nyaralás... :D
ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha magadtól nem tudsz rájönni, akkor te nem az anya vagy...
ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A füzetbeszedéssel kapcsolatban: be lehet küldeni a jegyzeteket pdf-ben."

Nem kötelezheted rá a tanárt digitális munkarenden kívül, hogy a gépet is elővegye, amikor füzeteket akar javítani, vagy csak átnézni.

ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!