Miskolcon hol van OKJ-s (bámilyen) hegesztő képzés?

Figyelt kérdés

Órákat töltöttem a keresgélésen, de nem igazán találtam konkrétan semmit, pedig biztosan lennie kellene. Nappali (iskolarendszerű) hegesztő képzésre szeretnék jelentkezni, és szükségem lenne mondjuk pár miskolci szakiskola webcímre, esetleg email címnek is örülnék.


(Azért kellene OKJ-s mert még nincs szakmám, és az első úgy tudom ingyenes. És persze az egyéb támogatásokat sem vonnák meg. )


2011. ápr. 11. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az Andrássyban milyen, de ott van hegesztő.
2011. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az, OKJ-s, de kell szakmai előismeret.

2011. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2011. ápr. 12. 12:46
 4/5 anonim válasza:
Én is az Andrássy-ba jártam, de úgy tudom nappali rendszerű OKJ-s képzés ott nincs. Tanfolyam van, ami hétköznap szokott lenni, azt hiszem délutánonként volt nekünk. Ez nem hegesztő szakképzettséget ad. Pontosabban egy adott eljárásra ad végzettséget és minősítést, de ez nem azonos azzal, mikor valaki hegesztőnek tanul egy szakmunkásképzőben. Nekünk ingyenes volt, mert oda jártunk szakközépbe, de egyébként nem volt olcsó. Munkanélkülieknek volt még ingyenes, de úgy bekerülni általában csak ismeretséggel lehet.
2011. ápr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy elvileg, ha minősítést szeretnél egy eljárásra, akkor kell legalább egy alapfokú hegesztői végzettség. De ez sok cégnél úgy néz ki, hogy sok embernek semmilyen papírja sincs, csak elmennek minősítésre, amit vagy a cég szervez nekik vagy egy másik cégnél teszik le, előtte pedig gyakorolnak. Így meg lehet spórolni elég sok pénzt. És ha az ember sokat gyakorol semmivel nem tud kevesebbet, mintha tanfolyamra járt volna sőt..
2011. ápr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!