Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A germanisztika szakra jelentk...

A germanisztika szakra jelentkezem, akkor mi az ami lehet belőlem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyen szakokkal, hogy az egyetem csak azért indítja őket, hogy kapjon az államtól pénzt a tanulók után. Elhelyezkedni nehéz lesz vele.
2011. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első gondolkozz már, szerinted hogy lesznek a némettanárok?

Egyébként tanár vagy fordító/tolmács.

2011. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha végzel tanárképzést mellé, német szakos tanár, ha szakfordítóit, tolmácsképzést, tolmács-fordító, ha erős az átlagod és kiemelkedő képességeid vannak, ott maradhatsz kutatónak, oktatónak az egyetemen. Ismerek olyanokat, akik német-osztrák-magyar kultúrkapcsolatok referensei. Én is német szakosként végzek nemsokára, én német IT területen fogok elhelyezkedni. Plusz képzés muszáj hozzá, önmagában germanisztika alapszak semmit nem ér.
2011. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, melyik egyetemre gondolsz!

Az ELTÉ-n a germanisztika egy nagy főszak, főfogalom. Ezen belül van néderlandisztika, német, német nemzetiségi és skandinavisztika. A skandinavisztikán belül van dán, norvég, svéd. :)


Namármost, önmagában csak akkor jó egy szakirány, ha kiemelkedően tehetséges vagy benne. Ebben az esetben egyetemi oktató, kutató tud lenni valaki. Ez azért ritka.

Érdemes körülnézned az adott egyetem, szak/tanszék honlapján, mik a lehetőségeid.

Ált. kétféle lehetőség van: jobban elmerülsz az adott nyelvben, ilyen specializációt veszel fel hozzá, így lehet pl. tolmácsnak, fordítónak fejlődni; a másik lehetőség pedig az, hogy valami mással párosítod. Így készülnek a kétszakos tanárok (pl. német - magyar).


De lehetsz szakfordító is, pl. gazdasági, ilyenkor jó, ha párhuzamosan végzel képzést más egyetemen. Így nyelvből és adott területen is jó lesz a tudásod, a szakfordítói tanfolyamon sikeresebb vagy. Hozzáteszem, ez drága. (Más nyelven van ismerősöm, aki ezt csinálja, ELTE + Corvinus.)

2011. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!