Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki főiskola,...

Van itt olyan, aki főiskola, illetve tanfolyam (OKJ) mellett dolgozik?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy így meglehet-e élni hónapról hónapra. Fizetni az iskolát, az albérletet, a kaját, stb. Én most érettségizem, szeptembertől már ha minden jól megy Gyöngyösön tanulok majd, de magamnak kell állnom majd mindent. Suli mellett, melózni szeretnék, csak nem tudom mennyire lesz ez kivitelezhető és félek tőle!
2011. jún. 4. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én dolgozom OKJ mellett és érettségire is készülök meg nyelvvizsgára. Kivitelezhető, de az is igaz, hogy olyan munkám van, amiből nem biztos ,hogy megtudnék élni. Csak azért dolgozom ,hogy a plusz kiadásaimat (kémia tanár ,angol felsőfokú nyelvvizsga stb) fizetni tudjam.
2011. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy végeztem el a főiskolát távoktatáson, hogy mellette főállásban dolgoztam.
2011. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Viszont én nappali tagozatra gondolok. Vagy ebben az esetben célszerűbb levelezőire menni? De Okj-s képzésnél amúgy sem kell minden nap bemenni nem? Tehát így nem sok különbség lehet a levelezői és a nappali tagozat között.
2011. jún. 4. 15:37
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk OKJ-n 3 félévig minden hétköznap be kellett menni. Én megúsztam a pénteket, mert infó volt és abból érettségiztem, így felmentést kaptam. Én végigdolgoztam OKJ mellett nappalin, nem tudtam volna megélni belőle, plusz kiadásaimra jó volt, de sose jöttem ki belőle teljesen úgy hogy kolis voltam, ami nem annyi, mint egy albérlet.
2011. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nappali tagozatra jársz, akkor esély nincs főállásban normális munkát/pénz/ találni. Mivel a nappali képzéseken a részvétel kötelező, így a munkahelyedet nem sűrűn lehet vele összeegyeztetni.

Én úgy csináltam, hogy érettségi (16 éves koromtól) előtt dolgoztam suli mellet, egészen 2 éves OKJ-s képzés végéig. Valamennyi pénzt félre raktam, de nem vittem akkor még túlzásba.

Ezután a gyakorlati helyemre felvettek főállásban dolgozni, ott 1 évig gyűjtögettem a pénzt, majd felvételiztem főiskolára levelező tagozaton. Fél évente 160-180 ezret fizetek és akkor még se utazási költség nincs se semmi. Havi átlagban 20ezret raktam rá félre, de ebbe bele tartozik, hogy a szüleim mindenképpen támogatni akartak/akarnak, így ×%-ot fizetnek bele, ami nagy segítség.

Alapjába véve én kijöttem a fizetésemből úgy, hogy még szórakozásra is maradt és 'egyéb' félre rakásra is. De ez persze nagyba függ attól, hogy hol dolgozol és mennyiért. Havi 80ezerből én tuti nem tudnék 'megélni'. Hál' istennek nem is kell, szuper a munkahelyem és a fizetésem.

2011. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:( Akkor fogalmam sincs mit fogok csinálni
2011. jún. 4. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:
Menj levelezőre :)
2011. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha Okj-s tanfolyamon megyek levelezőire akkor annál már lehet vállalni normális munkát amiből kifizetem az albit v a kolit + kaja ami nekem 10 000-ből kijön plussz a mellékes költségek mint a tanfolyam díj mert biztosan van?
2011. jún. 4. 16:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mit fogsz dolgozni, de levelező mellett legalább tudsz főállásban menni. Sok iskola hétvégén tartja az óráit.
2011. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Első OKJ-s tanfolyamat az állam fizeti.
2011. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!