Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott általános...

Államilag támogatott általános orvosira felvett diákok, hogy csináltatok? Miből milyen vizsgatok van? Mennyit kell koltenetek így az iskolára havonta?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress vissza, egy halom ilyen kérdés volt... Amúgy meg, attól függően mikor érettségizel, már kelleni fog neked 2 emelt érettségi (biosz és kémia/fizika), a pontok miatt 2 középfokú VAGY 1 felsőfokú nyelvvizsga. A felvteéli térgyak érettségijei legyenek 85-90%körül minimum, és azért a többi is legyen 80 felett (a duplázás vmilyen szinten lutri, menj biztosra). A költségeket az egyetemen érted? Nagyobb költséged a kezdéskor van (kb. 100 000ft, könyvek + apróságok), aztán ha mondjuk albárletben laksz (főváros), akkor arra havi 40-50eer, ha mákod van, és nem vagy különösebben csapongó és spórolsz (meg kapsz otthonról kaját), olyan 20-25ezerből ki tudsz jönni.
2011. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Emelt biosz 95%, közép fizika 91%, érettségi átlag 95%, két középfokú nyelvvizsga. Még 2009-ben érettségiztem.


A suli pedig gy is drága.

Az első év a leghúzósabb talán anyagilag, sok könyvet kell beszerezni, és egyik sem olcsó. Szerintem jegyzetekkel, köpennyel, szikével, kesztyűkkel együtt volt vagy 80-100 ezer (pedig elég sok dolgot csak fénymásoltan vettem meg).

Persze meg lehet oldani olcsóbban is: használt könyvek, fénymásolás, könyvtár, kölcsönkéred idősebbtől, ha a családban van orvos az ő könyveit is lehet használni.

A többi évben már kevesebb könyv kell, de igazából kb. minden könyv minimum 10 ezer...

Havi összeget nem tudok mondani. Függ attól, hogy hol laksz, mennyit kajálsz, hányszor jársz haza, mennyit bulizol, mennyit nyomtatsz...

2011. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!kedves elso!szívesen kutakodnek de éppen főállásban dolgozom külföldön es telefonről netezek így elég nehezen megy a netezes meg időm sincs ra nagyon,amikor tehetem kutakodom.a 7 napból 6ot dolgozom.szóval egyszerűbbnek találtam feltenni a kérdést amire kíváncsi voltam minthogy 50 válaszból összerakni az egészet.meg egyszer köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 8. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, sorry, egy kérdésből még nem látszik, hogy egy személy szimplán lusta (vagy túl buta ahhoz, hogy meglássa ezt hányszor kérdezték), vagy pedig szimplán nem ér rá, mint te.
2011. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!