Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia és kémia érettségimme...

Biológia és kémia érettségimmel hova menjek (állatokkal szeretnék foglalkozni)?

Figyelt kérdés
Elsőre természetesen az állatorvosi a cél, de kellene egy elérhetőbb közelségű álom is! Mindenképp állatokkal szeretnék foglalkozni! Várok tippeket!
2011. szept. 21. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,hogy ezzel mennyire járnál jól,de van egy ún. etológus,aki az állatok viselkedését tanulmányozza,esetleg valamilyen biológus specializálódva valamire azon belül.

Az etológus az egyik osztálytársam akart lenni,most onnét villant be mint egy lehetséges alternatíva.

Másik kérés,hogy mint biológus vagy etológus hol tudnál elhelyezkedni.

Én az állatorvosira szavazok inkább! :)

Sok sikert!

2011. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az kérdés akart lenni és amúgy én is orvosira készülök :)
2011. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nekem is az állatorvosi a "non plus ultra" de muszáj kitalálnom valami B-tervet is...

Etológia engem is érdekelt nagyon, biológia bsc és msc elvégzése után lehet szakosodni rá, de sajnos ez is tipikusan az a szakma amiből 100-ból 1ember él meg jól.

Te melyik orvosira készülsz? Állatorvosi vagy általános orvos?

2011. szept. 21. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Általános orvos-reumatológus vagy fogorvos vagy nem tudom még pontosan :)

Te mikor felvételizel amúgy? Mert én csak jövőre...

2011. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi lemaradt,egyetemben Pécs vagy Pest elsősorban!
2011. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 12-es gimis, tehát 2012-ben!

Jár 2 ismerősöm is a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi karára! Nem könnyű az sem, de meglehet csinálni.

Nem tudom, hogy mennyire vagy elhivatott az orvosival kapcsolatban, de én a helyedben a fogorvosit választanám. "Hamarabb" elvégzed (ezalatt azt értem, hogy nincsenek pl rezidens évek stb...) és 100x jobban is fizet! :)

2011. szept. 21. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti,elég elhivatott vagyok,ezt szeretném,amióta ovis voltam :D

Egyébként nekem Pécsre jár ismerősöm,ő gyerekorvos szeretne lenni :)

2011. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biológus, vadgazda/állattenyésztő mérnök. Például állatkertekben, vadasparkokban, állattartó telepeken el tudsz velük helyezkedni :) Persze a legtöbb és legjobb lehetőséged az állatorvosival van.
2011. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
gyere velem állatorvosira! a felvételi meglesz nyugi,én annó bejelöltem még elte bioszt állatorvosi után,de feleslegesen aggódtam. viszont bent maradi már keményebb dió,nekem nem is lett meg az első félévem(önhibámból meg egyéb szerencsétlen körülmények),szóval most újra felvételizek,és kezdem újra:) de te se add alább,nagyon jó egyetem,imádtam:) gólyatáborban találkozunk?:D
2012. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!