Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az mi hogy felemelték 500-ra...

Az mi hogy felemelték 500-ra a ponthatárt, így alapból ugrik majd egy szép számot az összes pont és csak úhy juthat be szinte bárhová az ember hogy vagy két 80% fölött emeltje van, vagy egy emeltje és 2 nyelvvizsgája vagy egy felsőfokú nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
Nem várnak kicsit emberfeletti teljesítményt a diákoktól ?
2011. szept. 26. 18:32
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%
Nem várnak, így is sok az egyetemista és sok az olyan kamu szak amivel soha semmit nem fog tudni kezdeni. kérdem minek ebbe az országba évente 3- 4 száz filozófus stb.. Orvosira nehéz bejutni például de engetessék már meg..
2011. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
buta vagy kedves kérdező. ezzel te jársz jobban, hogy magasabb lesz a max pont, mert ha 2 emelt érettségit teszel, akkor 100 pluszpontot kapsz, nem pedig csak 80-at.
2011. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Persze értem én hogy 100 + pont,de ahhoz hogy érjek is valamit a 100 + ponttal ahhoz nem elég egy akármilyen emelt..kedves válaszoló :) számolj utána..80% minimum kell(2 db 80 %-os emelttel 420 körüli pontot érhetsz el duplázásos módszerrel ) és emelt szintem szerintem nem olyan egyszerű teljesítmény,de lehet tudatlan vagyok,és igazából gyerekjáték.
2011. szept. 26. 19:37
 4/16 A kérdező kommentje:
és ha még nem fáradtál el a számolgatásba,vegyünk egy egyszerű szakot ahol 410 körüli a ponthatár,jövőre ugrik egy szépet és nem jutok be mert esetleg nem lett 2 db 80%-os emeletem
2011. szept. 26. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy képes 80 %-os érettségire, ne menj egyetemre. Én történelmet nem tanulok már 7. tanéve, de még így is meg tudtam csinálni a mostani érettségit (persze csak az írásbelit tudtam leellenőrizni, de kizárt dolog, hogy felkészüléssel ne lenne meg a min. 80%, ha 78-at (vagy mennyit) elértem az írásbeli részén mindenféle felkészülés nélkül. Tanulni kell. Nem magolni, megtanulni.
2011. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
jól van akkor gondolom kicsit rátanulok és simán meg lesz a töri emelt meg a magyar emelt is 90%-osra..ja nem,mivel nem álomvilágban élek.A töri tanárom (aki gondolom elég reálisan,sok éves tapasztalattal látja a dolgokat) azt mondta nagyon-nagyon sok tanulással elérhetünk 80%-os emelt szintű érettségit,és ne érts félre nem a tanulással van bajom,5ösnél rosszabb jegyet ritkán kapok töriből,de ne mondja már nekem senki hogy az emelt töri érettségi annyira könnyű.
2011. szept. 26. 21:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csinálj középet belőle, emeltet meg abból, ami könnyebben megy és/vagy csinálj nyelvvizsgát. Amúgy meg érettségi után csak 1 évvel vannak, akik már egyetemi vizsgán elérnek 90%-ot...Mondjuk én ezt már 2 év egyetem után kicsit máshogy látom (mármint a tanulást), de szerintem akkor is elérhető 90%. Rengetegen vannak, akik elének 420 pontokat, ők hogy csinálják? Tanulni kell, időben kell elkezdeni, ennyi.
2011. szept. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nyelvvizsgám már van :/ de itt nem is a 420-szal lenne gond,az megoldható,hanem a 440-450 ami gondot okoz :/ és sajnos ekkora ponthatárokra számíthatunk..
2011. szept. 26. 22:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mást nem tudsz csinálni, csak tanulni. A te érdeked is, hogy a legjobbak kerüljenek be az adott szakra és majd onnan ki.

Én most kezdtem a Corvinuson, nagyon sokan vannak költségtérítésesen (kb. 350 pont kellett oda), tudod, milyen emberek vannak ott? Vizsgákról persze nem tudok még semmit mondani, de viselkedésről beszélhetnék...förtelmes, felháborító és elviselhetetlen. És az órán való viselkedés összefügg(het) azzal is, hogy ki milyen tanuló, mert aki igyekszik és jól tanul és gürizik érte, az valószínleg komolyabb valamivel. Itt vannak olyanok, akik akár 3-as érettségivel is bejutottak (jó, lehet, hogy azzal nem, nem számoltam ki, de a viselkedésükön látszik, hogy nem veszik komolyan a dolgot).

2011. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A másik szakom Eltés, ide kellett közel 400 pont annak idején, fizetősön meg talán senki nincs, de látszik is a komolyság a viselkedésükön....Itt beülhetek az 50. sorba órán, a Corvinuson nem...

Úgyhogy igyekezz és tanulj. Nem lehetetlen azt letenni. Vannak, akik jogot, orvosit, mérnökit elvégeznek színjelessel.

2011. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!