Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az mi hogy felemelték 500-ra...

Az mi hogy felemelték 500-ra a ponthatárt, így alapból ugrik majd egy szép számot az összes pont és csak úhy juthat be szinte bárhová az ember hogy vagy két 80% fölött emeltje van, vagy egy emeltje és 2 nyelvvizsgája vagy egy felsőfokú nyelvvizsgája?

Figyelt kérdés
Nem várnak kicsit emberfeletti teljesítményt a diákoktól ?
2011. szept. 26. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem nagyon vigasztal, de nem az érettségivel van itt a gond, hanem a felvételi rendszerrel, meg a pontokkal. Szóbeli felvételit kéne tartani, motivációs elbeszélgetést...Hogy ne kelljen 2000 embert meghallgatni, előzőleg meg kitöltetni mindenkivel egy iq-tesztet mondjuk és szelektálni...Mindegy, ez már nem ide tartozik.

Esetleg jelöld meg a szakot egy gyengébb egyetemen is és fél év/1 év után átjelentkezni.

2011. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 27. 20:13
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kapásból bepánikolni,m lehet,h most 40 helyett 50 pontot ér az emelt szintű érettségi, de ettől még nem biztos,h mindenki fog csinálni. És mivel azoknak a pontjaitól függ a ponthatár, akik odajelentkeznek, ezért reméljük kevesen csinálnak majd 2 emeltet, ami 20pontos emelkedést jelentene kb. átlagban.
2011. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
És aki gyengébben teljesít mint az jobbak akkor az ne menjen főiskolára vagy mi ?! Ilyen hülye gondolkodást !! Szerintem a fidesz ezzel az új oktatásügyi törvényével elrontja az egészet, úgy mint mindent !
2011. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha még lehet hozzászólni: a magyar emeltem kereken 80, az angol emeltem 82% lett, utóbbira egyáltalán nem tanultam. 435 pontom lett. Szerintem teljesíthető.
2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy biosz emelt sokkal nehezebb.
2012. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!